„Modlę się, aby ta szalona wojna wkrótce się zakończyła”. Papież każdego dnia nosi w sercu Ukrainę

Po modlitwie Anioł Pański papież Franciszek po raz kolejny zaapelował o modlitwę i kontynuowanie pomocy dla Ukrainy. Zachęcił także do zapoznania się z dodatkiem do L'Osservatore Romano, który został przygotowany przez ubogich.

Niech Pan otworzy te drogi dialogu dla Ukrainy

„Każdego dnia noszę w sercu kochaną i udręczoną Ukrainę, która wciąż jest nękana barbarzyńskimi atakami, takimi jak ten, który dotknął centrum handlowe w Krzemieńczuku. Modlę się, aby ta szalona wojna wkrótce się zakończyła, i ponawiam zaproszenie do wytrwałej, niestrudzonej modlitwy o pokój: niech Pan otworzy te drogi dialogu, których ludzie nie chcą lub nie potrafią znaleźć! Nie zaniedbujmy też pomocy narodowi ukraińskiemu, który tak bardzo cierpi.“

L'Osservatore Romano przygotowało w tym miesiącu specjalny numer, do którego dołączony jest dodatek przygotowany przez ludzi zmarginalizowanych.

„W tej edycji gazety ostatni stają się bohaterami: ubodzy uczestniczą w pracach redakcyjnych, pisząc artykuły i wywiady, ilustrując strony tego miesięcznika. To piękne dzieło, które pochodzi od podstaw, od ubogich, jako wyraz tych, którzy są zepchnięci na margines” – zaznaczył Franciszek.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao