Niezwykły portret papieża Benedykta XVI z jego papieską rodziną

„Portret Jego Świątobliwości emerytowanego Papieża Benedykta XVI z jego papieską rodziną” to tytuł obrazu stworzonego przez rosyjską malarkę Natalię Tsarkovą. Dzieło zaprezentowano podczas konferencji prasowej XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki i Sztuki Sakralnej w Rzymie.

Obraz przedstawia emerytowanego papieża wraz z jego sekretarzem arcybiskupem Georgiem Gänsweinem, czterema siostrami zakonnymi ze zgromadzenia Memores Domini, które posługują w klasztorze Mater Ecclesiae – Carmelą, Loredaną, Cristiną i Rossellą. Dzieło przedstawia również nieżyjącego już starszego brata papieża seniora, ks. Georga Ratzingera.

Natalia Tsarkova od ponad 20 lat jest oficjalną portrecistką papieży. W swoich obrazach kobieta zwraca uwagę na każde detale i drobiazgi. Podkreśla, że sztuka jest jej pasją, a prace które wykonuje są misją.

Natalia Tsarkovaa wykonała w przeszłości oficjalny portret Benedykta XVI. Powiedziała, że po abdykacji papieża postanowiła uwiecznić ten czas na płótnie.

„Kiedy Papież Benedykt XVI zrezygnował z pontyfikatu i przeszedł na emeryturę, poczułam w sercu artystyczny obowiązek uwiecznienia tego niezwykłego okresu historycznego na wielkim płótnie, który jest ważny także dla historii sztuki. Jest to trwający okres, w którym Benedykt XVI kontynuuje swoją misję jako emerytowany papież” – podkreśla autorka obrazu. 

Okazało się, że papieżowi spodobał się ten pomysł, co więcej artystka miała okazję zaprezentować swoje dzieło samemu Benedyktowi XVI w klasztorze Mater Ecclesiae.

Źródło: http://www.fondazioneratzinger.va

« 1 »

reklama

reklama

reklama