Ojciec Święty modli się za Elżbietę II

Papież Franciszek zapewnił króla Karola III o swym współczuciu po śmierci królowej Elżbiety II i zapewnił o swej modlitwie w jej intencji.

Telegram kondolencyjny papieża Franciszka po śmierci królowej Elżbiety:

Do Jego Królewskiej Mości króla Karola III

Buckingham Palace

London

Pogrążony w głębokim smutku na wieść o śmierci Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, składam serdeczne kondolencje Waszej Wysokości, członkom Rodziny Królewskiej, narodowi Zjednoczonego Królestwa i Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Chętnie przyłączam się do wszystkich, którzy opłakują jej stratę, modląc się o wieczny odpoczynek zmarłej Królowej, a także składając hołd jej życiu w niezmordowanej służbie dla dobra Narodu i Wspólnoty Narodów, jej przykładowi oddania obowiązkom, niezłomnemu świadectwu wiary w Jezusa Chrystusa i mocnej nadziei w Jego obietnice.

Polecając jej szlachetną duszę miłosiernej dobroci naszego Ojca Niebieskiego, zapewniam Waszą Wysokość o moich modlitwach, aby Bóg Wszechmogący wspierał Cię swoją niezawodną łaską, gdy będziesz podejmował swoje wysokie obowiązki jako król. Dla Ciebie i wszystkich, którzy pielęgnują pamięć o Twojej zmarłej matce, wypraszam obfitość Bożego błogosławieństwa jako zadatek pociechy i mocy w Panu.

Watykan 8 września 2022 roku

FRANCISCUS

« 1 »

reklama

reklama

reklama