Papież: ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków

„Przeciwko przestępczości narkotykowej, która niszczy... da się to zrobić. Można stworzyć alternatywę” – powiedział papież Franciszek w specjalnym słowie skierowanym do organizacji Familia Grande Hogar de Cristo. Działa ona w Argentynie i świętuje obecnie piętnastolecie istnienia.

Familia Grande Hogar de Cristo to sieć 140 ośrodków, których celem jest kompleksowa pomoc osobom w trudnej sytuacji socjalnej oraz tym, które cierpią z powodu uzależnienia od narkotyków. Głównym elementem obchodów piętnastej rocznicy powstania jest uroczysta pielgrzymka wizerunku Matki Bożej z Luján po całej Argentynie.

„Pielgrzymka i przesłanie. Pielgrzymka nadziei: «Ani jednego dziecka więcej w niewoli narkotyków». Pielgrzymka dająca świadectwo: «Zobaczcie, co można było zrobić z Bożą pomocą». Pielgrzymka, która jest konstruktywna. To jest świadectwo 15 lat istnienia Domów Chrystusa. I nadzieja: jest czas. Można to zrobić. Przeciwko przestępczości narkotykowej, która niszczy... da się to zrobić. Można stworzyć alternatywę. Domy Chrystusa to nie tylko ręka, która cię podnosi, ale to miłość, to Dom, w którym nabierasz sił, twoje życie zostaje wzmocnione i ponownie zostajesz włączony w społeczeństwo w dużo lepszy sposób. Pielgrzymka i przesłanie. Wszystkiego najlepszego z okazji 15 urodzin dla Hogares de Cristo, które rozpoczynają tę podróż w całym kraju. Nie bójcie się. Będziecie mieli wiele trudności, ale do tej pory je pokonywaliście, bo byliście przekonani, że to, co dajecie jest ratunkiem dla wielu dzieci zagrożonych przez narkotyki. Niech Bóg Wam błogosławi i idźcie naprzód!“

« 1 »

reklama

reklama

reklama