Papież do sportowców: manifestujcie budowę świata bez wojny

„Wasze spotkanie jest znakiem nadziei dla świata. Manifestujcie na rzecz świata bez wojny” – powiedział Franciszek do pływaków, którzy w sierpniu przyjadą do Rzymu na Mistrzostwa Europy. Papież przyjął na audiencji liderów Europejskiej Ligi Pływackiej, którzy przygotowują tę imprezę sportową. Poprosili oni Franciszka, by skierował do atletów swe przesłanie.

Jak podkreślił Papież, każde wydarzenie tego typu jest okazją do braterskiego spotkania młodych ludzi z wielu krajów, co jest znakiem nadziei dla świata. Rzym jest miastem uniwersalnym, otwartym na świat, gdzie Ewangelia braterstwa jest głoszona wszystkim. Franciszek zaznaczył, że także zaangażowanie sportowców jest istotne w świecie opętanym przez wojny, szczególnie na Ukrainie.

Franciszek: manifestujecie zaangażowanie budowę świata bez wojny

„Myślę, że podobnie jak ja, jesteście zasmuceni, bo cień wojny na Ukrainie kładzie się także na tym sportowym święcie. Chciałbym jednak, aby stało się to powodem do jeszcze silniejszego zamanifestowania naszego zaangażowania w budowę świata bez wojny, bez nienawiści między narodami.“

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama