Papież Franciszek rozpoczął wakacje

Papież Franciszek rozpoczął swoje wakacje, które – inaczej niż w przypadku jego poprzedników – nie oznaczają wyjazdu do letniej rezydencji w Castel Gandolfo, ale jedynie ograniczenie spotkań i wolniejszy rytm pracy w Watykanie. Ojciec Święty pozostaje także w Domu św. Marty. Jedną z letnich zmian jest zawieszenie środowych audiencji aż do sierpnia – o czym poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Franciszek od początku swojego pontyfikatu dał się poznać jako papież, który nie lubi bezczynności w czasie urlopu. Do tego samego zachęcał niedawno młodych uczestniczących w pierwszym Światowym Szczycie Turystyki Młodzieżowej, zorganizowanym we włoskim Sorrento. Sam również, pomimo problemów z kolanem, nie zaprzestaje aktywności. Podczas wakacji będzie spotykał się z wiernymi na niedzielną modlitwę Anioł Pański na placu św. Piotra, a pod koniec miesiąca uda się do Kanady.

W licznych wywiadach Franciszek przyznawał, że nigdy nie lubił podróżować, a wakacyjny odpoczynek to dla niego przede wszystkim zwolnienie codziennego tempa, dobra lektura, a szczególnie więcej modlitwy.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao