Papież: Maryi zawierzam cierpienia i łzy narodu ukraińskiego

Papież Franciszek zawierzył cierpienia i łzy narodu ukraińskiego Matce Bożej. Ponowił apel, by w maju modlić się codziennie na różańcu w intencji pokoju.

Pozdrawiając pielgrzymów przybyłych do Watykanu na modlitwę maryjną okresu wielkanocnego „Regina Caeli”, Ojciec Święty przypomniał, że dziś w sanktuarium w Pompejach trwa tradycyjna suplika do Królowej Różańca Świętego. Ta wyjątkowa modlitwa, która zrodziła się w sercu bł. Bartolo Longo rokrocznie gromadzi przed czczonym tam wizerunkiem Maryi rzesze pielgrzymów z całego świata.

„Klęcząc duchowo przed Matką Bożą, zawierzam Jej gorące pragnienia pokoju tak wielu narodów, które w różnych częściach świata cierpią z powodu bezsensownego nieszczęścia, jakim jest wojna. Dziewicy Maryi przedstawiam szczególnie cierpienia i łzy narodu ukraińskiego – mówił papież Franciszek. – Proszę, abyśmy w obliczu szaleństwa wojny nie ustawali w codziennej modlitwie różańcowej w intencji pokoju. Módlmy się za przywódców narodów, aby nie zatracili intuicji ludu, który pragnie pokoju i dobrze wie, że broń nigdy go nie przynosi“.

« 1 »

reklama

reklama

reklama