Papież rozwiązał władze Caritas Internationalis i mianował swego komisarza

Papież Franciszek mianował dr. Pier Francesco Pinelli nadzwyczajnym komisarzem Caritas Internationalis, aby kierował nią tymczasowo od 22 listopada 2022 r. Jednocześnie postanowił, że dotychczasowe jej kierownictwo przestaje pełnić swe funkcje.

Jak wynika z papieskiego dekretu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej decyzje te wynikają z konieczności rewizji obecnych ram regulacyjnych, aby lepiej odpowiadały statutowym funkcjom organizacji, oraz przygotowanie ich do wyborów, które odbędą się podczas najbliższego Walnego Zgromadzenia.

Nadzwyczajny Komisarz, wspomagany w swoich obowiązkach przez dr Marię Amparo Alonso Escobar i wspierany przez ks. Manuela Morujão, SJ, dla osobistego i duchowego towarzyszenia pracownikom, zapewni aktualizację Statutów i Regulaminów Caritas Internationalis, aby były bardziej funkcjonalne i skuteczne, ukierunkowując Organizację w przygotowaniach do następnego Walnego Zgromadzenia. W tym ostatnim zadaniu Komisarz Nadzwyczajny będzie wspomagany przez kard. Luis Antonio G. Tagle, który będzie szczególnie odpowiedzialny za relacje z Kościołami lokalnymi i organizacjami członkowskimi Caritas Internationalis – czytamy w papieskim dekrecie.

Nadzwyczajny Komisarz będzie działał w porozumieniu z Dykasterią do spraw Służby Integralnemu Rozwojowi Człowieka.
 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao