Papież wzywa do modlitwy różańcowej o pokój

Kolejny raz papież Franciszek wezwał do modlitwy różańcowej w intencji pokoju. Mówił o tym pozdrawiając pielgrzymów przybyłych na audiencję środową. Ojciec Święty przeprosił też, że ze względu na problemy z kolanem nie będzie w stanie podejść do wiernych. Biskupów uczestniczących w audiencji pozdrawiał siedząc w fotelu.

Do szczególnej modlitwy o pokój Franciszek zachęcił Niemców i portugalskich pielgrzymów zmierzających w tych dniach do sanktuarium w Fatimie. Wstawiennictwu Matki Bożej zawierzył trudności naszych czasów oraz gorące pragnienie pokoju w świecie. Polaków Papież zachęcił do modlitwy o powołania.

Papież do Polaków o św. Stanisławie, biskupie i męczenniku

„Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów polskich. W poniedziałek obchodziliście uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona waszej Ojczyzny. Niech On, niezłomny obrońcy Bożego ładu moralnego, szczególnie w tym tygodniu modlitw o powołania, wyjedna wszystkim młodym dar mądrego rozeznania życiowej drogi, zawierzenia Chrystusowi i wierności wartościom ewangelicznym. Z serca wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty.

« 1 »

reklama

reklama

reklama