Pelosi z zakazem przyjmowania Komunii, a co z Bidenem? Abp Cordileone „upolitycznia Eucharystię”?

Arcybiskup San Francisco Salvatore Cordileone wydał w piątek 20 maja zakaz udzielania i przystępowania przewodniczącej Izby Reprezentantów, Nancy Pelosi do Komunii św., dopóki nie wyrzeknie się wspierania aborcji. Natomiast biskup Joe Bidena pozwolił mu na przyjmowanie Komunii. Oboje Demokraci są radykalnie za aborcją i popierają zabijanie dzieci do urodzenia.

„Arcybiskup Cordileone powiedział, że oficjalnie powiadomił przewodniczącą Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Nancy Pelosi, że nie może jej pozwolić na przyjmowanie Komunii, ponieważ nie jest ona już w komunii z Kościołem katolickim z powodu jej wielokrotnego propagowania aborcji” – donosi LifeNews.

Arcybiskup wielokrotnie próbował porozmawiać z Pelosi na temat jej stanowiska w sprawie aborcji, jednak bezskutecznie. 

W liście opublikowanym w piątek na stronie archidiecezji abp Cordileone wyjaśnił liderce Demokratów swoją decyzję:

„Po wielu próbach rozmowy, aby pomóc jej zrozumieć poważne zło, jakie popełnia, skandal, który powoduje, i zagrożenie dla własnej duszy, którą naraża, stwierdziłem, że nadszedł moment, w którym muszę dokonać publicznego oświadczenia, że nie może przystępować do Komunii Świętej, dopóki publicznie nie wyrzeknie się swojego poparcia dla «praw» aborcyjnych oraz wyzna i otrzyma rozgrzeszenie za współudział w tym złu w sakramencie pokuty”.

„Poprosiłem więc ludzi o modlitwę i post w jej intencji, a sam próbowałem się z nią spotkać. Od tamtej pory kilkakrotnie próbowałem z nią rozmawiać. Odmówiono mi lub nie otrzymałem żadnej odpowiedzi” – powiedział abp Cordileone. Dodał, że Pelosi „wiedziała z góry, iż złożę to oświadczenie, jeśli nie odrzuci swojego stanowiska w sprawie aborcji” – informuje KAI.

Przewodnicząca Izby Reprezentantów zlekceważyła polecenie arcybiskupa i przyjęła Komunię w kościele w Waszyngtonie.

Arcybiskup Wilton Gregory z archidiecezji waszyngtońskiej, gdzie Pelosi spędza większość czasu, nie skomentował publicznie działań abp. Cordileone, ale zaznaczył w przeszłości, że nie zamierza odmawiać Komunii katolickim politykom, którzy aktywnie promują aborcję i inne zasady sprzeczne z nauczaniem Kościoła.

W 2021 r. we wrześniu w wywiadzie udzielonym „Crux”  abp Gregory powiedział, że rolą biskupów nie jest pełnienie służby jako „policja”.

Gazeta „Washington Examiner” wysłała e-mail do archidiecezji Waszyngtonu z prośbą wyjaśnienie tego, czy Nancy Pelosi będzie mogła przyjmować Komunię w stolicy kraju. Jak czytamy na LifeNews, archidiecezja przypadkowo wysłała odpowiedź wewnętrzną, że ignoruje żądania i pytania mediów.

„Przepraszam za pomyłkę. Nie odpowiadaliśmy na pytania, ponieważ stanowisko kardynała Gregory'ego nie zmieniło się w stosunku do tego, co powiedział w przeszłości” – czytamy w kolejnym e-mailu. „Arcybiskup Gregory nie ma nowego komentarza na temat przyjmowania Komunii przez polityków katolickich. Działania arcybiskupa Cordileone są jego decyzją, którą podejmuje w archidiecezji San Francisco. Kardynał Gregory nie polecił księżom z archidiecezji waszyngtońskiej odmawiania Komunii nikomu”.

W nawiązaniu do Bidena ojciec Kevin Gillespie z parafii katolickiej Świętej Trójcy w Georgetown oznajmił, że byłby szczęśliwy, udzielając Komunii Bidenowi.

„Jest człowiekiem wiary i udzieliłbym mu Komunii, jak każdemu innemu katolikowi przychodzącemu na Eucharystię”.

Biskupi popierają abp. Cordileone, twierdząc, że jego decyzja jest słuszna. Wielu amerykańskich księży oraz biskupów wyraziło swoje zaniepokojenie. Ich zdaniem to skandal, że proaborcyjni politycy przystępują do Komunii i jednocześnie zachęcają do zła. (Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

Abp. Cordileone zarzucono, że „upolitycznia Eucharystię”.

„Co to znaczy upolityczniać świętą Eucharystię, jeśli ktoś podąża za nauczaniem Kościoła i stosuje nauczanie Kościoła?” – zapytał w wywiadzie dla EWTN News.

Archbishop Salvatore Cordileone Speaks Out About Letter Regarding Nancy Pelosi | EWTN News Nightly
EWTN

„Przez cały czas mówiłem bardzo jasno, mój cel jest duszpasterski, a nie polityczny”. Dodał, że chce pomóc katolikom zrozumieć „poważne zło aborcji i co to znaczy współpracować ze złem na różnych poziomach”.

Amerykańska polityk popiera zabijanie nienarodzonych dzieci aż do urodzenia. Kiedyś nazwała późne aborcje „świętą ziemią”.

Nielogiczne zdaje się, że liderzy i przywódcy USA, uważając się za pobożnych katolików, popierają przy tym proaborcyjną politykę, której sprzeciwia się większość Amerykanów.

Cordileone prosi ludzi o kontynuowanie modlitwy o przemianę serca Pelosi.

Źródło: LifeNews, Opoka, CatholicNewsAgency, KAI

 

 

 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama