„Praktyka homoseksualna krzywdzi i szkodzi sercu”. Homoseksualista złożył śluby czystości

Gerson Gonzales Granados, młody Peruwiańczyk, mówi o sobie, że jest homoseksualistą. Mężczyzna obiecuje jednak bronić nauczania Kościoła katolickiego w kwestii homoseksualizmu. Odmówił on również świętowania podczas „pride month”.

Młody człowiek wyjaśnił, że rezygnując z praktykowania aktów homoseksualnych, może „wyrazić wielkie «tak» Panu i Kościołowi”. Zapewnił, że „życie w czystości jest najlepszym sposobem na życie z homoseksualizmem”.

„Głęboko wierzę, że homoseksualizm jest rodzajem strachu, osobistego niezadowolenia, rodzajem nierozwiązanego problemu emocjonalnego i dlatego bardzo dobrze rozumiem, dlaczego Kościół mówi, że homoseksualizm jest nieuporządkowaną tendencją, sprzeczną z naturą człowieka”  – powiedział w wywiadzie dla „EWTN News”.

Opowiedział, że w  Wielki Czwartek w 2013 roku poczuł osobiste wezwanie Jezusa do zmiany swojego życia. Podkreślił, że „jest człowiekiem Mszy i codziennej Komunii”.

„Nie zaniedbuję modlitwy, staram się zawsze pozostawać z Nim w relacji, zwłaszcza podczas adoracji eucharystycznej. Mam księdza, który towarzyszy mi duchowo. Dzięki niemu mogę powiedzieć, że Kościół nigdy mnie nie opuścił” – powiedział Gonzales.

Mężczyzna jest świadomy, że wielu ludzi boryka się z podobnym problemem, dlatego podkreśla, że ważne jest zaufanie, ponieważ „Jezus przychodzi, aby to wszystko uzdrowić – to on najbardziej interesuje się naszym życiem”.

Joven con atracciòn al mismo sexo realiza promesa para vivir conforme a la doctrina de la iglesia
aciprensa

 

Źródło: Catholicnewsagency, aciprensa

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama