„The Matter of Life” – nowy film, który pokazuje prawdę o aborcji

Streaming pro-life będzie dostępny w kinach tylko przez dwa dni. Reżyserka filmu „The Matter of Life”, Tracy Robinson, zapowiedziała, że jeśli sprzeda się wystarczająca ilość biletów, seans może zostać przedłużony.

Film pro-life „The Matter of Life” bada sprawę życia oraz konsekwencji aborcji. Emisja nastąpi 16 i 17 maja w wybranych kinach w Stanach Zjednoczonych.

„Stoimy w krytycznym momencie historii, w którym legalność aborcji jest kwestionowana przez sądy najwyższe” – czytamy w opisie dokumentu. „Bardziej niż kiedykolwiek ważne jest, aby wszyscy wiedzieli, na czym stoją w kwestii aborcji i dlaczego”.

750 miejsc kinowych i kin z seansem można znaleźć na stronie internetowej Fathom Events. Co prawda, film będzie dostępny w kinach tylko przez dwa dni, ale reżyserka powiedziała CNA, że jeśli sprzeda się wystarczająca liczba biletów, seans filmu może zostać przedłużony.

Jeśli możliwość przedłużenia seansu nie dojdzie do skutku, będzie można go zobaczyć rejestrując się na stronie internetowej przez 30 dni po wyświetleniu filmu w kinach. Reżyserka wspomina również o wydaniu filmu na DVD, jednak w późniejszym terminie, który nie został jeszcze do końca sprecyzowany. Zwiastun filmu można zobaczyć poniżej.

The Matter of Life | May 16 & 17
Fathom Events

Opis filmu wskazuje, że dokument „zmusza nas do zrozumienia sprawy obrony życia i sformułowania własnych indywidualnych przekonań w oparciu o więcej niż to, co mówią media”.

Film zawiera zeznania ekspertów, a widzowie „uczą się o historii, filozofii, moralności i skutkach aborcji”. Seans oparty jest również na świadectwach kobiet i byłych pracownic placówek aborcyjnych, „historyków, pracowników religijnych, ateistów w obronie życia” i innych.

W filmie występują: Dr. Anthony Levatino, a former abortionist and OBGYN; Stephanie Gray Conners, a pro-life speaker; Romona Treviño, a former manager at Planned Parenthood; Kristan Hawkins, president at Students for Life; Diane Ferraro, CEO at Save the Storks; Catherine Glenn Foster, president and CEO of Americans United For Life; Angela Franks professor of theology at St. John's Seminary in Boston; Destiny Herndon-De La Rosa, CEO of New Wave Feminists; Scott Klusendorf, president of Life Training Institute i wielu innych.

„«The Matter of Life» podkreśla i kładzie nacisk na rozmowę ze zrozumieniem, miłością i wsparciem” – mówi opis. „Takie postępowanie ma kluczowe znaczenie dla ratowania życia nienarodzonych i opieki nad kobietami, które je noszą”.

Reżyserką filmu jest 34-letnia kobieta, chrześcijanka, która wcześniej była pro-choice i która ma doświadczenie w produkcji filmów dokumentalnych. Na film przeznaczono 200 000 $.

W EWTN Pro-Life Weekly powiedziała, że w 2016 roku kręciła filmy dla centrów informacji o ciąży, ale „była w bzdurnym środku” na temat aborcji. Pracowała w ośrodku, ponieważ doceniała pracę, jaką wykonuje dla kobiet.

Jej przyjaciele z kliniki zaprosili ją na prezentację w kościele w 2016 roku. Tematem była sprawa przeciwko aborcji.

„W niecałe dwie godziny prezentacja pokazała mi prawdziwe człowieczeństwo nienarodzonego dziecka, od momentu poczęcia i całą rzeczywistość tego, czym naprawdę jest aborcja” – powiedziała Robinson.

Jak przyznała: „Od razu poczułam się zmuszona do nakręcenia filmu dokumentalnego, ponieważ wiedziałam, że jest tak wielu ludzi w moich butach — młodych dorosłych, którzy nigdy wcześniej nie słyszeli wyraźnie tego przesłania”.

Robinson powiedziała, że ​​była zmotywowana, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak społeczeństwo zaczęło powszechnie akceptować aborcję, jednocześnie ucząc się o „niesamowitym, wielowymiarowym ruchu pro-life, dlatego chciałam zabrać innych w tę podróż ze sobą”.

Źródło: ncregister.com, YouTube 

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama