Włochy: wierni wyszli z kościoła po słowach księdza przeciwko szczepionkom

Do zdarzenia doszło w Casorate Primo w Lombardii. Archidiecezja mediolańska odcięła się od wypowiedzi duchownego i przypomniała o konieczności przestrzegania antycovidowych przepisów sanitarnych.

W wygłoszonej 31 grudnia ks. Tarcisio Colombo skrytykował szczepionki i linię postępowania przyjętą przez władze w zwalczaniu pandemii. A gdy co najmniej 20 osób wyszło po tych słowach z kościoła skomentował, że „nie zaakceptowały odmiennego sposobu myślenia”.

Sam duchowny nie chce ujawnić, czy zaszczepił się przeciwko COVID-19. – Na to pytanie odpowiadam tylko lekarzom – oświadczył ks. Colombo, który jest proboszczem w Casorate Primo od 2012 roku.

Poinformowana o antyszczepionkowej wypowiedzi ks. Colombo archidiecezja mediolańska przypomniała, że od początku pandemii różne parafie udostępniły swe pomieszczenia na punkty szczepień. Arcybiskup Mediolanu Mario Delpini wielokrotnie odwiedzał te miejsca, by pobłogosławić pracującym w nich lekarzom i wolontariuszom. We wrześniu ub.r. wikariusz generalny prał. Franco Agnesi wydał dekret o sposobach zwalczania pandemii, w którym znalazło się m.in. zalecenie szczepienia się.

Od początku pandemii Lombardia jest najbardziej poszkodowanym z powodu COVID-19 regionem Włoch.

pb (KAI/corriere.it) / Casorate Primo

« 1 »

reklama

reklama

reklama