Włoski biskup: Rodzina i wiara katolicka to dwa filary atakowane przez ideologię gender

Zdaniem włoskiego biskupa, Antonia Suetty, rodzina i wiara katolicka są dziś w stanie bardziej przeciwdziałać ideologii gender i ją powstrzymywać.

Ordynariusz diecezji Ventimiglia-Sanremo podkreśla, że inicjatywy promowane przez społeczność określającą się jako LGBT prowadzą do zniszczenia antropologii chrześcijańskiej.

Obecnie istnieje błędna tendencja domagania się wolności za wszelką cenę, nieuznawania prawdy za autentyczne kryterium korzystania z wolności – powiedział w wywiadzie dla „Pro Vita e Famiglia” włoski duchowny.

Biskup zauważył również, że dialog można prowadzić z każdym, jednak w przypadku zwolenników ideologii gender jest to praktycznie niemożliwe, bo są to „idee zasadniczo nie do pogodzenia z wiarą katolicką. Dlatego nie rozumiem celowości otwierania konfrontacji z tego typu otoczeniem kulturowym. Zaczynamy od stanowisk i przekonań tak odległych, iż sprawiają, że uważam ten wysiłek za bezużyteczny”. Brakuje w nich wspólnej podstawy i rozumienia pojęć – dodał bp Suetta. 

Zwrócił również uwagę na niepokojące zjawisko, jakim jest wkraczanie przedstawicieli organizacji propagujących postulaty ideologii gender do szkół i do przedszkoli. 

„Niestety widzę obraźliwe i niebezpieczne rozpowszechnianie tych teorii w świecie szkolnym i ogólnie w każdym środowisku. Są to ustępstwa, których niektórzy domagają się, a następnie otrzymują. Mogą one wydawać się nieszkodliwe, ale stopniowo kształtują mentalność nawet wśród ludzi, którzy nie podzielają tej wizji życia. Stopniowo jednak otwierają naszą tolerancję, która sprawia, że trendy te stają się modą i obyczajem” – tłumaczył biskup. Dodał, że to celowe działanie tych środowisk i ich ideologii, które „początkowo są odrzucane, następnie tolerowane, a w rezultacie nawet promowane”.

Zdaniem biskupa „rodzina i wiara katolicka to dwa filary atakowane przez ideologię gender”. Jednak w rzeczywistości „są to dwie instytucje, które dziś są w stanie bardziej przeciwdziałać i powstrzymywać tego rodzaju zjawisko”. 

Źródło: DoRzeczy 

« 1 »

reklama

reklama

reklama