Niezwykła odwaga siostry zakonnej. Chciała powstrzymać mężczyznę dźgającego nożem księdza

72-letnia siostra zakonna wykazała się niezwykłą odwagą. Próbowała rozbroić mężczyznę dźgającego księdza nożem w kościele katolickim w Nicei, w południowo-wschodniej Francji.

Siostra Marie-Claude interweniowała po tym, jak 31-letni mężczyzna wszedł do kościoła Saint-Pierre d'Arene przed niedzielną Mszą św. 24 kwietnia, po czym wielokrotnie dźgnął nożem księdza Krzysztofa Rudzińskiego.

Ranna w przedramię zakonnica wraz z księdzem została przewieziona do szpitala.

Diecezja Nicei w oświadczeniu poinformowała, że ​​ani siostra, ani ksiądz nie doznali obrażeń zagrażających życiu, który według policji nie był związany z terroryzmem.

Lokalny polityk Éric Ciotti pochwalił siostrę we wpisie na swoim koncie na Twitterze.

„Niezwykła odwaga siostry Marie-Claude, która interweniowała, podczas gdy napastnik nadal dźgał ojca Christophe'a” – napisał. „Wyrwała mu nóż, gdy została zraniona w przedramię”.

Ojciec Rudziński, pochodzący z Suchowoli w północno-wschodniej Polsce, został dźgnięty nożem do 20 razy, głównie w klatkę piersiową. Delegat biskupów polskich ds. duszpasterstwa polskich emigrantów, bp Piotr Turzyński, zaapelował o modlitwę w intencji księdza i siostry.

„W duchu solidarności oddaję zdrowie rannych miłosierdziu Bożemu” – powiedział według KAI.

Diecezja nicejska opisała napastnika, który został aresztowany na miejscu, jako niestabilnego psychicznie. Francuskie media donoszą, że chciał on zabić Emmanuela Macrona, który w niedzielę został ponownie wybrany na prezydenta Francji.

Francuskie czasopismo katolickie „Famille chrétienne” poinformowało, że napastnik, obywatel francuski, który przedstawił się jako Żyd, przeszedł wcześniej leczenie psychiatryczne.

Katolicy w Nicei byli celem ataku islamistów w październiku 2020 r. Napastnik zabił nożem trzy osoby w bazylice Notre-Dame de Nice.

„Po raz kolejny tragedia dotknęła katolicką społeczność Alpes-Maritimes. I jeszcze raz w sercu Nicei” – przekazała w niedzielę diecezja nicejska.

Źródło: catholicnewsagency.com

 

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao