Życie Ukrainki uratowała Biblia. Ochroniła ją przed pociskiem

Ukraiński pastor opowiada, jak Biblia w całkowicie dosłowny sposób uratowała życie jego współsiostry w wierze. Książka znajdowała się w jej torbie i w trakcie eksplozji zatrzymała fragmenty pocisku.

Bomba wybuchła 2 metry od Switłany, pisze na Facebooku pastor Pavel Protopopov. Jeden z fragmentów pocisku uderzył kobietę w bok. Torba z Biblią zmieniła jednak kierunek fragmentu i spowolniła go.

W filmie na stronie kościoła na Facebooku sama kobieta opowiada o zdarzeniu. Torbę zawieszoną miała na lewym ramieniu na tej samej wysokości co serce. Gdyby jej tam nie było - a w środku grubej Biblii, odłamki trafiłyby ją prosto w serce - mówi. Zamiast tego ma Biblię ze śladami po pocisku i niewielkie urazy na ramieniu.

Torba z książką uratowała jej życie, pisze pastor. "Biblia ratuje nie tylko duszę, ale i ciało!”, apelując jednocześnie: „Miejcie Biblię bliżej swojego serca!".

Protopopow jest pastorem Kościoła Biblijnego Pojednania w Umanie - mieście położonym 200 kilometrów na południowy zachód od Kijowa.

Nie jest to pierwsza ani jedyna opowieść tego rodzaju. Również z wcześniejszych konfliktów zbrojnych pochodzą opowieści o Biblii, która chroniła przed śmiertelnymi pociskami lub fragmentami, zdarzały się także cudowne ocalenia dzięki noszonym na piersi ryngrafom czy medalikom. Dla niedowiarków takie zdarzenia są być może „cudownym zbiegiem okoliczności”, dla wierzących są jednak wyraźnym znakiem Bożej opatrzności, która działa w każdych - nawet najbardziej dramatycznych okolicznościach.

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao