African Music School pięknie się rozwija!

Kiedyś to było malutkie miejsce, które miało być ostoją dla dzieci, tak bardzo doświadczonych wojną. Dziś African Music School staje się jedną z najpiękniejszych szkół muzycznych na świecie.

Na profilu Benedykta Pączki OFMCap, misjonarza posługującego w Republice Środkowej Afryki, pojawiły się ostatnio nowe zdjęcia tamtejszej szkoły muzycznej. 

O African Music School pisaliśmy niejednokrotnie. Kiedyś to było malutkie miejsce, które miało być ostoją dla dzieci, tak bardzo doświadczonych wojną. Szkoła przez kilka lat pięknie się rozwinęła, dzięki pomocy ludzi dobrej woli. African Music School jest przyszłością dla wielu młodych Afrykańczyków. Odkrywają tam swoje talenty, a niektórzy nawet udali się już w świat, docenieni przez znanych i lubianych artystów. 

Niesamowite jest to, że jeden misjonarz puścił iskrę w krąg, która rozpaliła szeroki, muzyczny świat. Do Afryki zaczęli przybywać nauczyciele muzyki. Dostarczano instrumenty muzyczne. Robiono akcję za akcją, które miały na celu pozyskiwanie środków na rozbudowę. To pokazuje, że jednostka, która odczytuje wolę Bożą, może zdziałać bardzo, bardzo wiele. Br. Benedykt jest lubianym misjonarzem, mającym wokół siebie przyjaciół, chyba już z całego świata. Widać bowiem, że jest szczery w tym, co robi. Dzięki temu, szkoła może budzić nadzieję w sercach młodych ludzi. Nieustanną nadzieję na lepsze jutro.

African Music School pięknie się rozwija!   facebook.com/benedyktp

Obecnie można też „wrzucić" swoje produkty do kontenera, płynącego do African Music School. „Na początku marca wysyłamy kontener z produktami dla naszej szkoły (meble, instrumenty). Mamy trochę wolnej przestrzeni i nie chcemy płacić za powietrze, dlatego zapraszamy Was do zrobienia paczki dla naszych dzieci i wysłania jej z nami do Afryki. W takiej paczce powinny zleźć się produkty z długą datą ważności i nie poddające się łatwo zmianom temperatury (olej, ryż, makaron, konserwy itp.)” – czytamy na profilu African Music School. Jak to zrobić? Szczegóły na Facebooku.

źródło: facebook.com/AfricanMusicSchool; facebook.com/benedyktp

« 1 »

reklama

reklama

reklama