Cały świat modli się o zdrowie papieża Franciszka

Po tym, jak wiadomość o hospitalizacji papieża Franciszka obiegła w środę media na całym świecie, nie trzeba było długo czekać na reakcje. Stale napływają wiadomości z życzeniami i wyrazami sympatii dla Ojca Świętego. Papież od środy 29 marca przebywa w rzymskiej Poliklinice Gemelli z powodu infekcji płucnej.

Prezydium Konferencji Episkopatu Włoch (CEI) w imieniu włoskich biskupów zapewniło o „chóralnej modlitwie Kościołów we Włoszech”, „życząc Ojcu Świętemu szybkiego powrotu do zdrowia”, „powierza Panu lekarzy i personel medyczny, którzy z profesjonalizmem i poświęceniem opiekują się nim i wszystkimi pacjentami”.

Także korpus dyplomatyczny akredytowany przy Stolicy Apostolskiej wysłał do papieża telegram z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia. „Czekamy, by zobaczyć Waszą Świątobliwość wkrótce powracającego do sił w kierowaniu Kościołem, gotowego nadal świadczyć nam o pięknie wiary” – czytamy w liście przekazanym Radiu Watykańskiemu i portalowi Vatican News.

Wikariat Rzymu w komunikacie prasowym zapewnił o swej bliskości z papieżem Franciszkiem, który jest także biskupem Rzymu. „Kościół Rzymu wyraża całą swoją czułość i bliskość swojemu biskupowi papieżowi Franciszkowi i zapewnia o nieustającej modlitwie, jeszcze silniejszej w tej trudnej chwili, życząc mu szybkiego powrotu do zdrowia” – napisano.

Na portalach społecznościowych przez cały czas zamieszczane są życzenia szybkiego powrotu do zdrowia od osób prywatnych, przedstawicieli Kościołów i znanych osobistości. Prezydent Włoch Sergio Mattarella przesłał „najserdeczniejsze pozdrowienia dla papieża Franciszka, z życzeniami pełnego powrotu do zdrowia”.

Grecki prawosławny arcybiskup Cypru Georgios również wyraził życzenia szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Brazylijscy biskupi katoliccy powiedzieli w czwartek, że konferencja biskupów dołączyła do wszystkich modlących się w tych dniach za zdrowie papieża Franciszka. „Niech Dziewica i Matka z Aparecidy wstawia się u umiłowanego Boga, by coraz bardziej umacniał Ojca Świętego w kierowaniu Kościołem” – głosi oświadczenie Konferencji Biskupów Brazylii (CNBB). Latynoamerykańskiej Rady Biskupów (CELAM) wezwała do wzmożonych modlitw za papieża Franciszka i jego zdrowie. Według oświadczenia, CELAM „prosi Matkę Bożą z Guadalupe o wstawiennictwo w intencji pełnego powrotu do zdrowia papieża Franciszka.

Wyrazy współczucia docierające do Franciszka i sprawiają mu radość, poinformował w środę wieczorem Watykan. „Papież jest wzruszony wieloma wiadomościami, które otrzymał i dziękuje za bliskość i modlitwy", powiedział rzecznik Watykanu Matteo Bruni.

W czwartkowe popołudnie swoją wdzięczność wyraził sam papież Franciszek. Na komunikatorze Twitter napisał: „Jestem poruszony wieloma wiadomościami, które otrzymałem w tych godzinach i wyrażam wdzięczność wszystkim za bliskość i modlitwy”.

Według ostatniego komunikatu biura prasowego Stolicy Apostolskiej papież Franciszek spędził czas w na odpoczynku, modlitwie i pełnieniu niektórych obowiązków roboczych. Na podstawie przewidywalnego przebiegu choroby, Ojciec Święty będzie mógł zostać wypisany w najbliższych dniach.

tom (KAI) / Watykan
 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao