ŚDM: rozpoczynają się dni w diecezjach, potrwają do 31 lipca. „Wszędzie czuć atmosferę radości”

„Ten czas oczekiwania na ŚDM sprawił, że wzrosło pragnienie młodych ludzi z całego świata na to spotkanie z Chrystusem, z papieżem i ze sobą nawzajem ” – mówi o. João Chagas, przygotowujący Światowe Dni Młodzieży w Portugalii.

O. Chagas jest zaangażowany w prace Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia, gdzie odpowiada za biuro ds. młodzieży w watykańskiej. Opowiada Radiu Watykańskiemu, że w Lizbonie, obojętnie czy w metrze, w parafiach czy w rodzinach, wszędzie czuć już atmosferę radości. „Tutaj już doznajesz Pięćdziesiątnicy, naprawdę spotykasz ten powszechny Kościół katolicki i jest to bardzo piękne doświadczenie” – mówi o. João Chagas, przygotowujący Światowe Dni Młodzieży w Portugalii.

„Jak myślę, ten czas oczekiwania na Światowe Dni Młodzieży sprawił, że wzrosło pragnienie wszystkich młodych ludzi z całego świata na to spotkanie z Chrystusem, z papieżem i ze sobą nawzajem. Znajduję się w Lizbonie już od 17 lipca i widzę, iż wielu ludzi przybywa z tak wielką radością, tak wielkim entuzjazmem, tak wielkim pragnieniem spotkania innych młodych z całego świata. Miasto jest już pełne wolontariuszy. Byłem pod wielkim wrażeniem tego, jak parafie, jak lokalny Kościół przygotowuje się na przyjęcie młodzieży z całego świata. Parafie są bardzo entuzjastycznie nastawione. Spotkałem również wielu niezwykle zaangażowanych starszych ludzi. To znaczące, pamiętając, że w ostatnią niedzielę obchodziliśmy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych” – mówi o. Chagas.

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie rozpoczną 1 sierpnia i potrwają do 6 sierpnia. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Maryja wstała i poszła z pośpiechem”. Centralne wydarzenia ŚDM, czyli spotkania z papieżem, poprzedzą Dni w Diecezjach. Pielgrzymów z całego świata przyjmie 17 portugalskich diecezji, w tym dwie obejmujące tereny wyspowe. Polacy spędzą ten czas w siedmiu diecezjach na północy Portugalii, m.in. w takich miejscowościach jak: Porto, Coimbra, Lamego, Braganca, Viana, Vila Real czy Braga.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama