Gubernator Minnesoty podpisał ustawę legalizującą aborcję przez cały okres ciąży

Gubernator Minnesoty Tim Walz podpisał ustawę, która legalizuje aborcję przez cały okres ciąży. Ustawa pozwala na aborcję na żądanie nawet w późnym okresie ciąży, kiedy nienarodzone dziecko jest zdolne do życia i w pełni odczuwa ból. Pozbawia także rodziców prawa do informacji, jeśli ich nieletnia córka chciałaby dokonać aborcji.

„Zgodnie z tą ustawą nawet dzieci, które są wystarczająco duże, by żyć poza macicą i odczuwać rozdzierający ból, nie są chronione przed śmiertelną przemocą. Ekstremizm ustawy HF 1 stawia Minnesotę w tej samej kategorii, co kilka krajów na całym świecie, w tym Koreę Północną i Chiny” – powiedziała Cathy Blaeser z organizacji pro-life Minnesota Citizens Concerned for Life.

Sondaże pokazują, że większość mieszkańców Minnesoty i większość Amerykanów nie zgadza się z legalizacją aborcji bez ograniczeń. Mimo to ustawa została przegłosowana i przyjęta przez gubernatora. 

Podczas debat w Izbie Reprezentantów i Senacie zdecydowaną większością głosów odrzucono dziesiątki poprawek, które uczyniłyby ustawę mniej ekstremalną. Dotyczyły one ochrony nienarodzonych dzieci w trzecim trymestrze ciąży (z wyjątkami), zakazu aborcji przez poród częściowy, wprowadzenia znieczulenia dla zabijanych dzieci oraz tego, żeby ze względu na bezpieczeństwo kobiety aborcje w trzecim trymestrze odbywały się w szpitalu. Odrzucenie poprawek czyni tę ustawę jedną z najbardziej barbarzyńskich na świecie. 

„To prawo zezwala nie tylko na późną aborcję w nagłych przypadkach medycznych lub w trudnych przypadkach” – powiedział Blaeser. „Pozwala na późną aborcję z jakiegokolwiek powodu i jest to otwarte zaproszenie dla notorycznie praktykujących późną aborcję, aby przybyli do Minnesoty w celu założenia działalności. Tutaj, w Minnesocie, nie trzeba nawet być lekarzem ani posiadać licencjonowanej placówki, aby przeprowadzać aborcje. Brak zasad chroniących kobiety i dzieci jest przerażający”.

Ustawie sprzeciwili się biskupi z Minnesoty. Przypomnieli prawodawcom, że mają obowiązek chronić każde ludzkie życie, w tym dzieci w łonie matki.

„Jesteśmy przekonani, że każde dziecko powinno być mile widziane i chronione przez prawo” – powiedzieli biskupi. Zwrócili uwagę, że zamiast rozszerzania prawa aborcyjnego, rządzący powinni pracować nad wspieraniem rodzin borykających się z problemami. 

„Uważamy również, że istnieje społeczny obowiązek usuwania zbędnych barier w zawieraniu małżeństw, posiadaniu dzieci i możliwości ich dobrego wychowania. Wynosząc rodzinę na szczyt priorytetów polityki naszego państwa, możemy pomóc przywrócić rodzinie jej właściwą pozycję jako fundamentalnego budulca społeczeństwa, w którym dzieci najlepiej się rozwijają” – napisali biskupi.

Wskazali, że należy zadbać o pomoc żywieniową dla przyszłych matek, opiekę medyczną w czasie ciąży i po niej dla matki i dziecka, pomoc w opiece nad dziećmi i odpowiednie warunki  mieszkaniowe. Poprosili też prawodawców o rozważenie płatnych urlopów rodzinnych i reformy adopcyjnej.

Źródło: lifenews.com

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao