Gwiazda amerykańskiego futbolu świadczy o swojej wierze: „Mężczyźni muszą odgrywać aktywną rolę w Kościele”

„Gdybym nie miał wiary w Boga, nie sądzę, że byłbym takim ojcem, jakim jestem, mężem, jakim jestem, graczem, jakim jestem. Wiara nadaje ton wszystkim dziedzinom życia”– powiedział Harrison Butker, zawodnik Kansas City Chiefs.

13 lutego Kansas City Chiefs po raz drugi w ciągu czterech lat wygrali Super Bowl. Po spektakularnym zwycięstwie gwiazda zespołu, Harrison Butker, powiedział, że mimo trudności w tym sezonie, ufał Bogu i to dawało mu siłę.

„Nie byłbym w stanie przejść przez ten sezon, gdyby nie moja wiara w Boga, zaufanie do Niego i świadomość, że On ma plan, i jestem po prostu wdzięczny, że Jego plan był taki, abyśmy wygrali ten mecz” – powiedział dziennikarzom.

W wywiadzie przed meczem sportowiec zaznaczył, że wiara w Boga wpływa na wszystkie aspekty jego życia. 

„Gdybym nie miał wiary w Boga, nie sądzę, że byłbym takim ojcem, jakim jestem, mężem, jakim jestem, graczem, jakim jestem. To nadaje ton wszystkim dziedzinom życia i wszystko się pod to podporządkowuje. Ale to daje mi siłę, by zrobić wszystko, czego potrzeba” – powiedział.

„Mogę mieć obawy… Mogę odczuwać presję. Ale wiem, że jestem dzieckiem Boga. I On [musi] mnie chronić. I być może ta ochrona wiąże się z pewnym cierpieniem. Ale wiem, że to jest najlepsze dla mnie i [muszę] zaakceptować to cierpienie i wzrastać z tym najlepiej, jak potrafię” – mówił.

Butker jest praktykującym katolikiem i członkiem Rycerzy Kolumba. Swoim życiem świadczy, że mężczyźni mają ważną rolę do odegrania w Kościele.

„Teraz jest czas, abyście podjęli swoje zadanie, jako ludzie Kościoła, aby stoczyć tę bitwę za nasz naród, aby przywrócić Chrystusa do naszego codziennego życia” – powiedział we wrześniu 2020 r. na konferencji dla Rycerzy Kolumba. „Mężczyźni muszą odgrywać aktywną rolę w naszym Kościele. Twoi księża muszą usłyszeć to od ciebie. Muszą cię zobaczyć. Inni mężczyźni muszą cię zobaczyć”.

Sportowiec angażuje się także w działalność pro-life. W zeszłym roku nakręcił spot, w którym zachęcał do poparcia antyaborcyjnego prawa. Przekazał, że każde ludzkie życie jest cenne i zasługuje na ochronę, niezależnie od wieku, rasy czy okoliczności.

Źródło: christianpost.com, lifenews.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama