Kłopoty kardiologiczne prawdopodobną przyczyną nagłej wizyty papieża w szpitalu

Według dziennika „Corriere della Sera”, przyczyną papieskiej wizyty w szpitalu są problemy natury kardiologicznej. Portal Il Sismografo donosi z kolei o zawale. Watykan tych doniesień nie skomentował.

Choć Stolica Apostolska nie wydała oficjalnego komunikatu, uzupełniającego informację nt. „wcześniej zaplanowanych badań lekarskich”, które przechodzi dziś papież w Poliklinice Gemelli, coraz więcej źródeł mówi o tym, że jego dzisiejsza wizyta wykracza poza wcześniejszy harmonogram planowanych kontroli. Ma o tym świadczyć m.in. fakt, że papież został przewieziony do szpitala karetką, a także plan papieskich aktywności, który przewidywał, że papież nagra dziś popołudniu wywiadu dla włoskiej telewizji Rai Uno, a w czwartek i piątek będzie kontynuował audiencje, zgodnie z codziennym rytmem pracy. Wszystkie te wydarzenia miały zostać dziś odwołane. Niepokój wzbudza też fakt, że wg kalendarza papieskich celebracji, Franciszek będzie przewodniczył Mszy Św. na Placu św. Piotra w najbliższą Niedzielę Palmową, a następnie uroczystościom Triduum Paschalnego - zatem wątpliwe jest, żeby kilkudniowa hospitalizacja zaplanowana została zaledwie na kilka dni wcześniej.

Jak informuje włoski dziennik „Corriere della Sera”, papież dziś „późnym przedpołudniem odczuwał dolegliwości kardiologiczne i na wszelki wypadek został przewieziony na badania na oddział kardiologii". Możliwe więc, że chwilowe pogorszenie zdrowia przyśpieszyło cykl badań, zaplanowany na późniejszy czas.

Z kolei portal Il Sismografo donosi, że „stan zdrowia Ojca Świętego, po licznych wstępnych badaniach różnego rodzaju, a także kilku wizytach specjalistów, jest pod kontrolą po zawale serca, który mógł być bezpośrednią przyczyną niewydolności oddechowej, jaka dotknęła Franciszka po obiedzie”.

Oprócz liturgii Niedzieli Palmowej, Wielkiego Tygodnia i świąt Wielkiej Nocy, w papieskim kalendarzu na najbliższy miesiąc znajduje się wizyta na Węgrzech, zaplanowana w dniach 28-30 kwietnia. Z niecierpliwością oczekiwany jest też program papieskiej wizyty w Portugalii przy okazji XXXVII Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w Lizbonie w dn. 1-6 sierpnia.

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao