Kuriozalna decyzja Youtube. Zamknięto kanał ewangelizacyjny!

Anglojęzyczny kanał Youtube „HM Television” prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebnic Domu Matki został 3 listopada usunięty z powodu rzekomego naruszenia zasad platformy dotyczących spamu, nieuczciwych praktyk i oszustw.

Kanał „HM Television”, był najbardziej znany z wyjątkowo popularnego filmu dokumentalnego „Wszystko albo nic”. Film opowiada historię siostry Clare Crockett, młodej irlandzkiej zakonnicy, która porzuciła karierę aktorską, aby rozpocząć życie zakonne. Crockett zginęła w 2016 r. w trzęsieniu ziemi podczas swojej posługi w Ekwadorze. Dokument miał miliony wyświetleń, zanim został usunięty wraz z resztą z setek filmów dostępnych na kanale.

W rozmowie z 22 listopada z Catholic News Agency siostra Kristen Gardner, należąca do Zgromadzenia Sióstr Służebnic Domu Matki i autorka książki o życiu s. Clare Crockett powiedziała, że siostry były szczególnie zasmucone usunięciem filmu dokumentalnego. Mimo, że właściciele kanału odwołali się od tej decyzji, Gardner poinformowała, że kanał pozostaje usunięty.

„Dokument o siostrze Clare wypadł bardzo dobrze. Pomógł on wielu ludziom wrócić do wiary katolickiej, a także wyrwać ich z przeciętności w życiu duchowym” – przyznała Gardner.

Kanał prowadzony był przez należącą do Zgromadzenia Sióstr Służebnic Domu Matki „Fundację EUK Mamie”, multimedialny katolicki apostolat z siedzibą w Hiszpanii, który był także producentem wspomnianego filmu dokumentalnego. Według s. Gardner, apostolat skierowany jest przede wszystkim do młodych ludzi, rodzin i dzieci. Powstał z pragnienia wnoszenia wkładu w nową ewangelizację.

Siostra Gardner powiedziała, że YouTube przed usunięciem kanału nie ostrzegł, że narusza zasady platformy.

„Zauważyliśmy 3 listopada, że wiele naszych osadzonych filmów, w tym film o siostrze Clare Crockett, wyświetlało komunikat o błędzie. Próbowaliśmy zalogować się na kanał, na którym znajdowały się te filmy… i, co zaskakujące, kanału już nie można było znaleźć” – wyjaśniła.

EUK Mamie natychmiast odwołała się od decyzji o usunięciu i otrzymała szybką odpowiedź z YouTube, w której stwierdzono, że kanał naruszał zasady dotyczące spamu, nieuczciwych praktyk i oszustw. „HM Television” zaprzeczyło, jakoby zawartość kanału sprzeciwiała się zasadom YouTube.


Batalia o powrót kanału
 

Zgromadzenia Sióstr Służebnic Domu Matki zaznaczyło, że ich kanał nie wykorzystywał filmów do oszukiwania kogokolwiek. Przekazano, że transmisje nie były monetyzowane, ponieważ „HM Television” nie miała zamiaru czerpać korzyści ekonomicznych, ale raczej ewangelizować, powierzając przyszłość kanału Bożej Opatrzności.

Od tego czasu Fundacja „EUK Mamie” stworzyła nowy anglojęzyczny kanał YouTube zatytułowany „HM Television (International)”, który ma obecnie tylko 286 subskrybentów. Ponownie opublikowano również film dokumentalny „Wszystko albo nic” na kanale, który ma obecnie 7 000 wyświetleń.

Fundacja podkreśliła, że najsmutniej było stracić wcześniej opublikowany film dokumentalny z powodu wielu komentarzy ludzi, którzy podzielili się swoimi świadectwami i historiami.

W specjalnym oświadczeniu „EUK Mamie” napisała:

„Ten film emitował zbyt dużo światła i Pan Ciemności nie mógł tego znieść, ale może uda nam się je odzyskać, jeśli będziemy razem walczyć w obronie wolności religijnej i wolności sumienia. Pamiętajmy o trafnym powiedzeniu Edmunda Burke'a: „Jedyną rzeczą niezbędną do triumfu zła jest to, by dobrzy ludzie nic nie robili”. Prosimy o pomoc w rozpowszechnieniu tego przesłania i nagłośnieniu tego przypadku na wszelkie dostępne sposoby i środki.  Apelujemy również o modlitwę, aby Pan pozwolił nam odzyskać, to narzędzie w służbie ewangelizacji”.

Telewizja CNA poprosiła o komentarz Youtube, który jeszcze nie odpowiedział.
 


Źródła: Catholic News Agency, dorzeczy.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama