21-letni Włoch postanowił rzucił karierę modela i zostać księdzem. Odkrył, że „Kościół jest piękny”

Edoardo Santini, uznany za „najprzystojniejszego mężczyznę we Włoszech”, postanowił porzucić obiecującą karierę modela i wstąpić do seminarium duchownego.

Tancerz, pływak, aktor to tylko niektóre z marzeń 21-letniego Santiniego, który w 2019 r. wygrał konkurs organizowany przez jedną z modowych marek i został okrzyknięty „najpiękniejszym Włochem”. Teraz okazuje się, że wkrótce może zostać „najpiękniejszym włoskim księdzem”.

W swoje 21 urodziny, czyli 23 listopada młody Włoch opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym wyjaśnił, że jest na dobrej drodze, by „zostać, jeśli Bóg pozwoli, księdzem”. Na jego koncie na Instagramie widnieje opis: „Jestem Chrześcijaninem. Zostanę księdzem”.

Wyjaśnił, że w swoim życiu spotkał ludzi, którzy pokazali mu, co to znaczy „być Kościołem”. Od 2000 roku na swoim profilu w mediach społecznościowych zaczął mówić o Bogu i powołaniu, które poczuł. Zdarzało się, że swoje zdjęcia opatrywał cytatami z Bilibili.

„Życie w Bogu nie oznacza zamknięcia się w kościele, ale raczej pełniejsze życie” – powiedział do ponad 11 tys. obserwujących go na Instagramie internautów.

Santini podzielił się również na Instagramie swoimi doświadczeniami z sierpniowych Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie w Portugalii. Na filmikach pokazał, jak to spotkanie młodych ludzi zmieniło jego życie. Pomiędzy „śmiechem, tańcem, podskakiwaniem” i nowymi przyjaźniami, Santini odkrył, że „Kościół jest piękny”. Teraz, w wieku 21 lat i po tym, jak odważył się powiedzieć „tak” wezwaniu Pana, powiedział, że czuje się naprawdę „szczęśliwy”.

Były model złożył prośbę u swojego biskupa i rozpoczął przygotowania, by wstąpić do seminarium. Obecnie studiuje teologię i pomaga w dwóch parafiach w archidiecezji florenckiej.

„Czy zostanę księdzem? Nie wiem, jestem tu, by to odkryć” – napisał Santini.

Źródło: catholicnewsagency.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama