Organizatorzy ŚDM zapewniają: wydarzenie nie odbędzie się bez udziału Franciszka. Co jeśli papież nie będzie mógł polecieć do Lizbony?

Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie nie odbędą się bez udziału papieża Franciszka, poinformował w piątek portugalskie media lokalny komitet organizujący to wydarzenie. Jeśli stan papieża nie pozwoli na jego udział w ŚDM, konieczna będzie zmiana daty spotkania młodych.

Deklaracja organizatorów imprezy to odpowiedź na zadane przez lizboński dziennik „Publico” pytanie co się stanie w sytuacji, gdyby papież z powodów zdrowotnych nie mógł przybyć do portugalskiej stolicy na wydarzenie zaplanowane pomiędzy 1 a 6 sierpnia 2023 r. „Światowych Dni Młodzieży nie organizuje się bez obecności papieża a organizatorzy wydarzenia biorą pod uwagę tylko taki scenariusz” – napisał lokalny komitet organizujący tą największą na świecie imprezę młodych katolików.

Organizatorzy ŚDM twierdzą, że w sytuacji niedomagań zdrowotnych papieża Franciszka, który w środę przeszedł operację przepukliny rozetnej jamy brzusznej i przebywa w klinice Gemelli w Rzymie, konieczne będzie przełożenie daty tego wydarzenia. Wskazują, że papieża nie mógłby zastąpić w Lizbonie żaden inny hierarcha kościelny.

Zaplanowane na 1-6 sieprnia r. w Lizbonie Światowe Dni Młodzieży mają zgromadzić ponad 1 mln młodzieży z ponad 180 państw świata. Pierwotnie impreza planowana była na 2022 r., ale w związku z wybuchem pandemii Covid-19 w 2020 r. Stolica Apostolska w porozumieniu z Konferencją Episkopatu Portugalii odroczyła to wydarzenie.

mz (KAI/Publico/SIC) / Lizbona

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama