Papieski wysłannik ponownie odwiedzi Rosję? Ławrow wyraził gotowość do rozmów

Rosyjski minister spraw zagranicznych oświadczył, że Rosja wyraża gotowość do rozmów z papieskim wysłannikiem na temat „uregulowania konfliktu ukraińskiego”. Według Siergieja Ławrowa, kard. Matteo Zuppi ponownie wybiera się z wizytą do Rosji.

„Watykan kontynuuje swoje wysiłki. Wysłannik papieski wkrótce wróci [do Rosji]. Jesteśmy gotowi spotkać się z każdym, jesteśmy gotowi rozmawiać z każdym” – powiedział szef rosyjskiej dyplomacji. Przypomniał, że przedstawiciele Rosji spotkali się w sprawie Ukrainy z przedstawicielami Turcji, „którzy też mają odmienne poglądy”. „Doceniamy niepubliczny wysiłek Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej przede wszystkim w zakresie organizacji wymiany jeńców wojennych” – dodał Ławrow.

Papieski wysłannik odwiedził już Kijów, Moskwę, Waszyngton i Pekin. W stolicy Rosji przebywał w dniach 28-30 czerwca br. i spotkał się tam z doradcą prezydenta ds. polityki zagranicznej Jurijem Uszakowem (dwukrotnie), z komisarzem ds. praw dziecka Marią Lwową-Biełową i z prawosławnym patriarchą moskiewskim Cyrylem. Towarzyszył mu prał. Paul Butnaru z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama