Papież po Regina Caeli: nie przyzwyczajajmy się do wojny!

Nie przyzwyczajajmy sią do wojny – apelował Ojciec Święty na zakończenie południowego spotkania w wiernymi w Watykanie. Mówił o tym w kontekście zaognienia konfliktu w Sudanie i cierpienia udręczonej Ukrainy.

„To smutne, ale miesiąc po wybuchu przemocy w Sudanie sytuacja nadal jest poważna – mówił Ojciec Święty. – Wspierając osiągnięte do tej pory częściowe porozumienie, ponawiam gorący apel o złożenie broni i wzywam wspólnotę międzynarodową, aby nie szczędziła wysiłków, aby dialog zwyciężył i udało się złagodzić cierpienia ludności. Proszę, nie przyzwyczajajmy się do konfliktów i przemocy! Proszę, nie przyzwyczajajmy się do wojny! I bądźmy nadal blisko udręczonej ludności Ukrainy.“

Franciszek nawiązał też do rozpoczynającego się dzisiaj Tygodnia Laudato sì, który organizowany jest przez watykańską Dykasterię ds. Integralnego Rozwoju we współpracy z wieloma organizacjami. Papież przypomniał, że dramatyczna powódź, jaka nawiedziła w minionych dniach włoski region Emilii-Romanii pokazuje, iż troska o nasz wspólny dom jest pilnym wyzwaniem, które potrzebuje kompetencji i kreatywnej współpracy.

« 1 »

reklama

reklama

reklama