Opublikowano program papieskiej podróży do Portugalii. Punktem centralnym ŚDM

Stolica Apostolska opublikowała program papieskiej podróży do Portugalii. Jej głównym punktem są Światowe Dni Młodzieży. Franciszek spędzi w sumie w tym kraju 5 dni. Obok Lizbony odwiedzi również Fatimę i Cascais.

Do Lizbony papież przyleci w środę 2 sierpnia. W pierwszym dniu wizyty przewidziano oficjalne powitanie, spotkania z władzami oraz duchowieństwem, osobami konsekrowanymi i świeckimi zaangażowanymi w duszpasterstwo.

W czwartek na Katolickim Uniwersytecie Portugalskim Franciszek spotka się ze studentami. W podstołecznym Cascais odwiedzi natomiast siedzibę Scholas occurrentes. Wieczorem po raz pierwszy spotka się z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży.

Następnego dnia rano papież będzie spowiadał młodych oraz spotka się z przedstawicielami organizacji pomocowych. Obiad w nuncjaturze zje w towarzystwie uczestników ŚDM, a wieczorem weźmie udział w drodze krzyżowej.

W sobotę Franciszek uda się do Fatimy. W kaplicy objawień będzie się modlił z chorą młodzieżą. Po powrocie do Lizbony spotka się z portugalskimi jezuitami, a wieczorem weźmie udział w czuwaniu modlitewnym z młodzieżą.

W niedzielę 6 sierpnia papież odprawi Mszę na zakończenie ŚDM, spotka się z wolontariuszami, którzy przygotowywali to wydarzenie, a wieczorem odleci do Rzymu.

« 1 »

reklama

reklama

reklama