Te serca biją! W stanie Georgia w USA liczba aborcji spadła niemal o połowę

Odkąd w stanie Georgia została uchwalona ustawa, która zakazuje aborcji, gdy tylko można wykryć bicie serca nienarodzonego dziecka, liczba aborcji spadła z ok. 4000 do prawie 2200 miesięcznie.

Prawie połowa maleńkich serc bije nadal. Prawie połowa ocalonych istnień, dzięki zmianom, jakie zaszły w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych.

Ustawę, która zakazuje aborcji, jeśli można wykryć bicie serca maluszka, uchwalono w 2019 roku (wyjątkiem są sytuacje, jeśli dziecko zostało poczęte w wyniku kazirodztwa albo gwałtu, bądź kiedy życie matki dziecka jest zagrożone lub kiedy maleństwo na 100% nie ma szans na życie). Od czasu wejścia w życie tej ustawy, liczba aborcji faktycznie zaczęła spadać. 

Statystyki pokazały to jasno. W pierwszej połowie 2022 roku liczba aborcji w stanie Georgia wynosiła ok. 4000 miesięcznie. Obecnie liczba ta spadła już do 2176 miesięcznie.

To oznacza, że ok. 1800 istnień ludzkich mogło zostać ocalonych. Walka o życie, każde życie, ma więc dla działaczy pro-life sens. Czy to początek dalszych zmian na lepsze? Aktywiści pro-life w Stanach Zjednoczonych chcą o to zadbać. 

źródło za: kath.net/LifeNews

« 1 »

reklama

reklama

reklama