„Terroryści” opowiadający się za życiem? Amerykańscy katolicy na celowniku FBI

Jak donosi portal www.hli.org.pl, Komisja Sądownictwa Izby Reprezentantów USA 4 grudnia br. opublikowała raport zawierający szczegółowe ustalenia dotyczące ataków Federalnego Biura Śledczego (FBI) na katolików.

Z dokumentów wynika, iż FBI jako potencjalnych krajowych terrorystów potraktowało Amerykanów opowiadających się za życiem, prorodzinnych, popierających biologiczne podstawy płci i podkreślających różnice płciowe. Wskazano w nim tradycyjnych katolików, którzy uczestniczą w Mszy trydenckiej jako potencjalnie powiązanych z brutalnymi grupami ekstremistycznymi, zwłaszcza jeżeli są związani z ruchem pro-life.

Portal podkreśla, że dokument stał się podstawą dla deputowanych z Partii Republikańskiej do oskarżenia FBI o podsycanie antykatolickich uprzedzeń po ubiegłorocznej decyzji Sądu Najwyższego uchylającej orzeczenie Roe przeciwko Wade, która przesunęła decyzję o prawnej dopuszczalności tzw. aborcji do kompetencji poszczególnych stanów.

Jak dodaje Human Life International - Polska, przewodniczący Komisji wezwał FBI do przedstawienia pełnej dokumentacji dotyczącej działań, które mogłyby narazić organizacje religijne na dochodzenia prowadzone przez biuro. W odpowiedzi dyrektor FBI, zmuszony do odpowiedzi na pytanie Komisji, powiedział, że dokumentacja ujawnia przypadki, w których Federalne Biuro Śledcze planowało nawiązanie kontaktów z głównymi parafiami katolickimi i liderami ruchów diecezjalnych w celu zapobiegania ekstremizmowi. Komisja zarzuciła FBI, że angażuje się w infiltrowanie przywódców katolickich. Przedstawiła 30-stronicowy raport: „Naruszenie wolności religijnej przez FBI: uzbrajanie organów egzekwowania prawa przeciwko amerykańskim katolikom”.

„FBI nadużyło swoich narzędzi antyterrorystycznych, aby obrać za cel amerykańskich katolików jako potencjalnych krajowych terrorystów” – napisano w raporcie.

Dodatkowo Komisja ujawniła także, że FBI przy realizacji programu uruchomiło co najmniej jednego tajnego agenta oraz rozpoczęło działania w celu pozyskiwania nowych źródeł operacyjnych wśród duchownych katolickich oraz liderów świeckich.

Human Life International - Polska informuje, że podstawą rozpoczęcia działań FBI było pojedyncze dochodzenie lokalnie prowadzone w Richmond. Stało się ono podstawą dla memorandum wprowadzanego w całej strukturze. Okazało się, że sprawa miała znacznie szerszy zasięg, niż początkowo deklarowano. Opublikowane w sierpniu nowe dowody ujawniły, że w sprawę zamieszane były także biura FBI w Los Angeles, w Portland i w Milwaukee.


Źródło: www.hli.org.pl

« 1 »

reklama

reklama

reklama