Watykan: misja pokojowa trwa. „Doszło do nieporozumienia”

Trwa misja pokojowa Stolicy Apostolskiej w sprawie wojny Rosji na Ukrainie – powiedział sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej kardynał Pietro Parolin.

Są postępy, „ale oczywiście prace te są poufne” – powiedział kard. Parolin, na marginesie inauguracji na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie wystawy fotograficznej i dokumentalnej w setną rocznicę urodzin księdza Lorenza Milaniego. „Sądzę, że sprawy zostaną wyjaśnione i możliwy będzie postęp” – dodał najbliższy współpracownik Ojca Świętego.

Pod koniec kwietnia, wracając z Budapesztu papież Franciszek ogłosił, że Stolica Apostolska jest zaangażowana w misję pokojową, która ma na ceku zakończenie konfliktu między Rosją a Ukrainą, nie ujawniając jednak szczegółów. „Obecnie trwa misja, ale nie jest ona jeszcze upubliczniona. Kiedy będzie publiczna, ujawnię ją” – powiedział papież dziennikarzom podczas lotu powrotnego z Węgier. Zarówno Kijów, jak i Moskwa zaprzeczyły następnie wiedzy o tej inicjatywie.

„Wcześniej powiedzieli, że nic o tym nie wiedzą, ale potem były kontakty, w których wyjaśniono po obu stronach, że doszło do nieporozumienia” – powiedział dzisiaj sekretarz stanu.

« 1 »

reklama

reklama

reklama