Módlmy się za Papieża: kłopoty z oddychaniem, noc w klinice Gemelli

„W minionych dniach papież Franciszek skarżył się na pewne trudności z oddychaniem i dziś po południu udał się do Kliniki A. Gemelli” – czytamy w komunikacie Stolicy Apostolskiej. O modlitwę w intencji zdrowia papieża zaapelował przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

Oto druga nota Watykanu na temat zdrowia papieża:

„W minionych dniach Papież Franciszek skarżył się na pewne trudności z oddychaniem i dziś po południu udał się do Kliniki A. Gemelli na badania lekarskie. Ich wynik wykazał infekcję układu oddechowego (z wyłączeniem infekcji Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego. Papież Franciszek jest wzruszony licznymi otrzymanymi wiadomościami i wyraża wdzięczność za bliskość i modlitwy” – czytamy w watykańskim komunikacie.

Wcześniej dziennik „Corriere della Sera” donosił, że przyczyną papieskiej wizyty w szpitalu są problemy natury kardiologicznej. Z kolei portal Il Sismografo informował o prawdopodobnym zawale.

O modlitwę w intencji przebywającego w rzymskiej klinice Gemelii papieża Franciszka zaapelował do Polaków przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki. W swoim wpisie na komunikatorze Twitter metropolita poznański napisał: „W związku z hospitalizacją papieża Franciszka zwracam się z prośbą do wszystkich Polaków o modlitwę o zdrowie dla Ojca Świętego”.

 

« 1 »

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

reklama

Pekao