„Wystawcie Maryję na próbę”. Radzi niewierzącym zakonnica

„Tym, którzy nie wierzą w objawienia maryjne radzę, by Maryję „wystawili na próbę”. Niech odwiedzą jakieś miejsce objawień, a jestem pewna, że Ona ich zadziwi” – podkreśla s. Daniela Del Gaudio, profesor teologii na kilku papieskich uczelniach, a zarazem dyrektor Międzynarodowego Obserwatorium Objawień.

Instytucja została powołana w kwietniu br. przez Papieską Akademię Maryjną w celu badania objawień i zjawisk mistycznych związanych z osobą Matki Bożej.

W wywiadzie dla portalu NBQ s. Daniela podkreśla, że Kościół powinien być ostrożny i badać każdy przypadek z osobna. Natomiast tych, którzy wątpią w samą możliwość objawień zachęca do odwiedzenia miejsc, gdzie Maryja się objawiła.

„Jest bardzo wiele świadectw od osób, które uwierzyły bądź na nowo odkryły wiarę właśnie w takich miejscach. Trzeba więc zdobyć się na odwagę, pójść i zobaczyć tę Matkę, postawić Jej wyzwanie właśnie w tych miejscach, gdzie Ona się objawiła i gdzie nadal może nam okazać znak swej bliskości” – zachęca s. Daniela.

Lekarka niedowiarków
 

„Jeśli ktoś jest niewierzący, niech pomyśli o Matce i o tym, że ta Matka, chce z nim nawiązać dialog” – przekonuje s. D. Del Gaudio.

Jej zdaniem, patrząc na historię objawień można stwierdzić, że Matka Boża ma swoją własną metodę ewangelizacji, która zaczyna się od Boga i świadczy przede wszystkim o Bożej miłości, ale czyni to w sposób prawdziwie macierzyński.

„Jest blisko tych, do których się zwraca. W Kibeho (1981) objawia się jako ciemnoskóra kobieta. W Lourdes (1858) mówi dialektem pirenejskim, aby zrozumieć Bernadettę, która jest biedną i niepiśmienną pasterką. W La Salette (1846) jest ubrana w regionalne stroje typowe dla francuskich wieśniaczek. W Guadalupe (1531) nosi kwieciste i kolorowe ubrania, zgodnie z azteckim stylem tak dobrze znanym Indianinowi Juanowi Diego” – zauważa zakonnica.

Dyrektor Międzynarodowego Obserwatorium Objawień zauważa, że Maryja przychodzi jako znak nadziei dla wszystkich w najtrudniejszych i najbardziej bolesnych okolicznościach historii.

„Pomyślmy o objawieniach w Chinach lub Polsce, w miejscach, gdzie trwały wojny i prześladowania. Ona wie, jak podnieść na duchu swoje dzieci, zaszczepiając wiarę w Boga, pewność, że On będzie wiedział, jak zwyciężyć i znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji, sprawić, by dobro zatriumfowało” – mówi s. Del Gaudio.

« 1 »

reklama

reklama

reklama