Żyła krótko, ucząc miłości. Dziewczynka z trisomią 18 odmieniła życie swoich rodziców

Eden Anderson jest przykładem na to, że każde życie jest cenne, jest darem. Chociaż żyła tylko 7,5 miesiąca, odmieniła życie swoich rodziców na lepsze. Nie stałoby się tak, gdyby rodzice ulegli namowom wykonania zabiegu aborcji.

U małej Eden Anderson zdiagnozowano trisomię 18 (znaną również jako zespół Edwardsa) podczas badania przeprowadzonego w 21 tygodniu ciąży. Lekarze przedstawili wówczas rodzicom kilka opcji. Zaczęli też mówić o aborcji. Jednak rodzice Eden nie brali aborcji pod uwagę. Postanowili, że będą walczyć z miłością o swoją córeczkę.

„To dziecko zostało stworzone na obraz Boga. To Bóg jest autorem życia, a nie my. Nam został powierzony obowiązek opieki nad tym dzieckiem, ukochanie go. I właśnie to zamierzaliśmy zrobić” – wyznali rodzice.

Mała Eden przyszła na świat rok temu 7 stycznia 2022 roku. W sali było ok.15 lekarzy i pielęgniarek gotowych do pomocy. Nikt nie był pewny, co może się wydarzyć. Czy dziecko przeżyje? Czy będzie trzeba je szybko ratować?

Eden przeżyła. Żyła kilka miesięcy. Była otoczona miłością swoich rodziców. „Ostatecznie pokonała bardzo wiele przeciwności i była z nami przez 7,5 miesiąca. Jej łagodny, ale silny duch, idealne małe usta i słodkie palce u stóp pozostawiły ślad w wielu sercach” – podkreślają państwo Anderson.

Rodzice Eden podkreślają, że to było dla nich cenne, życiowe doświadczenie. Nauczyło ich bezwarunkowej miłości. Pokazało, że mają razem wiele sił do walki o kogoś, kogo pokochali takim, jakim jest. O to maleństwo z zespołem Edwardsa. „Jesteśmy wdzięczni za czas, który mogliśmy z nią spędzić, za wypełnienie naszych serc i domu cennymi wspomnieniami. Eden zmieniła nasze życie na lepsze i chociaż my bardzo chcielibyśmy mieć ją tutaj z nami, nie zmienilibyśmy sposobu, w jaki Bóg posłużył się życiem Eden, aby udoskonalić naszą wiarę, wzmocnić nasze małżeństwo i skierować nasz wzrok na sprawy niebiańskie, a nie ziemskie".

Historia Eden, dziewczynki, która żyła tylko kilka miesięcy, ale tak wiele nauczyła swoich rodziców przez ten czas, pokazuje światu, że każde dziecko jest darem i zasługuje na pełną ochronę. Rodzice Eden dzielą się tą historią, bo mają nadzieję, że choć malutkiej nie ma już na tym świecie, to teraz szczególnie wskazuje innym na Tego, który jest Panem Życia. Eden żyła krótko, ale niesamowicie scementowała małżeństwo Andersonów.

źródło za: liveaction

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama