Amerykańscy urzędnicy odebrali dziecko rodzicom, którzy nie zgadzali się na zmianę płci

Dziewczynka mająca 14 lat została przewieziona do sąsiedniego stanu na kurację hormonalną. Ma być też poddana mastektomii. Protest rodziców został zlekceważony przez urzędników, lekarzy i sąd.

Państwo Todd i Krista Kolstad z Montany stracili prawo do opieki nad 14-latką. Wprawdzie stanowe przepisy zabraniają poddawania nieletnich kuracjom mającym zmienić płeć, ale dziewczynkę przewieziono do sąsiedniego Wyoming, gdzie jest to możliwe. Nastolatka dostaje hormony mające powstrzymać menstruację. Nosi też koszulkę uciskającą piersi.  

Todd i Krista są małżeństwem od 7 lat. 14-latka to córka Todda. Jej biologiczna matka mieszka w Kanadzie i nie ma z nią większego kontaktu. 

W połowie zeszłego roku policja poinformowała Kolstadów o wiadomości, w której ich córka napisała do koleżanki, że zamierza popełnić samobójstwo. Rodzice potraktowali sprawę poważnie, bo dziewczyna była w przeszłości prześladowana przez inne dzieci w szkole. Z tego powodu rodzina nawet się przeprowadzała. Teraz 14-latka trafiła do szpitala, gdyż twierdziła, że połknęła środek do przepychania rur i dużą ilość ibuprofenu. Badania wykazały, że nie mówiła prawdy.  

Dziewczyna powiedziała pracownikom szpitala, że jest niebinarna i chce, by zwracano się do niej imieniem Leo. Urzędnicy z Child Protection Service, czyli biura ds. ochrony dzieci zaczęli organizować jej tranzycję, choć rodzice wyraźnie się temu sprzeciwili, a prawo stanowe zakazuje takich zabiegów. Po pewnym czasie dziewczynę umieszczono pod całodobowym nadzorem z powodu ryzyka samobójstwa. Pracownica szpitala omówiła z nią pomysł przeprowadzenia mastektomii, czyli operacji usunięcia piersi. Wbrew woli rodziców, urzędnicy przygotowywali jej wyjazd do Wyoming, gdzie możliwa jest tranzycja dzieci.  

Sprawa trafiła do sądu. W styczniu 2024 r. sąd odrzucił wnioski Kolstadów i nakazał przeprowadzenie tranzycji. Rodzice dostali też nakaz usunięcia z internetu nagrania, w którym opowiadają o sprawie. 

14-latka dostaje hormony powstrzymujące menstruację. Nosi też specjalną koszulkę uciskającą piersi. Taka koszulka powoduje otarcia, może też utrudniać oddychanie, a nawet doprowadzić do złamania żeber. W przyszłości dziewczyna może zostać przejść mastektomię.  

Źródło: lifesitenews.com 

« 1 »

reklama

reklama

reklama