Biskupi potępiają zarządzenie Donalda Trumpa w sprawie in vitro

„Zarządzenie promujące zapłodnienie in vitro jest fatalnie skonstruowane i stoi w godnej pożałowania sprzeczności z obiecującymi działaniami administracji na rzecz ochrony życia w minionym miesiącu” – napisali biskupi Daniel E. Thomas i Robert E. Barron.

Bp Thomas jest przewodniczącym Komitetu ds. Obrony Życia amerykańskiego episkopatu, a bo Barron to przewodniczący Komitetu ds. Świeckich, Małżeństwa, Życia Rodzinnego i Młodzieży. Duszpasterze skrytykowali zarządzenie prezydenta Trumpa. Amerykański przywódca nakazał swojemu asystentowi ds. polityki wewnętrznej sporządzenie w ciągu 90 dni listy rekomendacji dotyczących ułatwienia dostępu do zapłodnienia metodą in vitro i „zdecydowanego obniżania kosztów” procedury.

„Jako pasterze widzimy cierpienie wielu par doświadczających niepłodności i wiemy, że ich głębokie pragnienie posiadania potomstwa jest zarówno dobre, jak i godne podziwu. Jednak nacisk administracji na zapłodnienie in vitro, które kończy niezliczone ludzkie istnienia i traktuje osoby jak własność, nie może być odpowiedzią”

– stwierdzili biskupi.

Fatalnie skonstruowane

„Przemysł IVF traktuje istoty ludzkie jak produkty i zamraża lub zabija miliony dzieci, które nie zostały wybrane do przeniesienia do macicy lub nie przeżyły – dodali. – Wtorkowe zarządzenie promujące zapłodnienie in vitro jest zatem fatalnie skonstruowane i stoi w godnej pożałowania sprzeczności z obiecującymi działaniami administracji na rzecz ochrony życia w minionym miesiącu.  Każda osoba ludzka jest cennym darem o nieskończonej godności i wartości, bez względu na to, w jaki sposób została poczęta. Ludzie urodzeni w wyniku zapłodnienia in vitro nie mają mniejszej godności niż ktokolwiek inny. Naszym moralnym obowiązkiem jest dbanie o godność ich braci i sióstr, którym nigdy nie dano szansy się urodzić. W trosce o pary próbujące zrodzić cenne nowe życie, z niecierpliwością czekamy na współpracę z administracją w celu rozszerzenia wsparcia dla medycyny reprodukcyjnej, która może pomóc w etycznym leczeniu często pomijanych pierwotnych przyczyn niepłodności. Będziemy jednak zdecydowanie sprzeciwiali się wszelkiej polityce, która rozszerza niszczenie ludzkiego życia lub zmusza innych do subsydiowania kosztów tej procedury”.

Źródło: KAI

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Jeśli chcesz wesprzeć naszą działalność, możesz to zrobić tutaj.

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama