„Bronić życia razem z Maksymilianem Kolbe” – świadectwo wolontariuszki i działaczki pro-life

Dziś w Barcelonie spotykają się uczestnicy hiszpańskiej ogólnokrajowej kampanii pro-life „40 dni dla życia”. Po Mszy wysłuchali m.in. świadectwa Isabeli Vaugan pod tytułem „Bronić życia razem z Maksymilianem Kolbe”.

O Vaugan, wolontariuszce i działaczce pro-life, zrobiło się głośno, kiedy została zatrzymana przez policję przed kliniką aborcyjną za to, że modliła się w myślach.

Isabel Vaughan-Spruce dzieli się swoją historią, wyjaśniając, w jaki sposób jej wiara, przekonania pro-life i oddanie wspieraniu kobiet w ciąży kryzysowej doprowadziły ją do regularnej modlitwy przed placówkami aborcyjnymi przez ostatnie 20 lat jej życia.

24 hiszpańskie miasta biorą udział w kampanii pro-life „40 dni dla życia”, która rozpoczęła się w Środę Popielcową i potrwa do Niedzieli Palmowej. W 2022 r. w Hiszpanii dokonano blisko 100 tys. aborcji, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej.

Od Środy Popielcowej przed 27 klinikami aborcyjnymi trwa modlitwa w intencji życia i położenia kresu aborcji. Ważną częścią kampanii „40 dni dla życia” jest post, który polega na spożywaniu tylko jednego posiłku dziennie lub dwóch małych. Organizatorzy apelują, aby uczestnicy poważnie traktowali post w dniu, w którym będą się modlić, ponieważ z poprzednich kampanii wiadomo, że w miastach, gdzie było to praktykowane, najwięcej kobiet zostało uratowanych przed dokonaniem aborcji.

W 2022 r., według danych hiszpańskiego ministerstwa zdrowia, w 222 klinikach dokonano blisko 100 tys. aborcji (98.316), najwięcej w Katalonii (14,87) i w regionie madryckim (12,89). 8,54 proc. to kobiety do 19. roku życia włącznie. W 2022 r. w Hiszpanii urodziło się ponad 327 dzieci (327.963). To najmniej od 1941 r. Osoby powyżej 65. roku życia stanowią już 20 proc. społeczeństwa.

« 1 »

reklama

reklama

reklama