Jednak nie Brazylia. Polscy siatkarze poznali rywala

Amerykanie pokonali Brazylijczyków 3:1 i to oni staną na drodze Polaków w półfinale turnieju olimpijskiego. Ostatniego spotkania ze Stanami Zjednoczonymi nasi siatkarze nie mogą dobrze wspominać.

W ćwierćfinale igrzysk Amerykanie poradzili sobie z utytułowanym przeciwnikiem. Z kłopotami wygrali pierwszego seta. W drugi prowadzili, ale po zaciętej walce ulegli 30:28. Trzeciego wygrali ze sporą przewagą: 25:19. Taki sam wynik padł w kolejnym secie, co oznaczało zwycięstwo USA.

Polska awansowała do półfinału, pokonując Słowenię. Dzięki temu po raz pierwszy 1976 r. mają szansę na medal olimpijski w siatkówce i pierwszy od 1992 r. medal w jakimkolwiek sporcie drużynowym.

Polska grała z USA w czerwcy 2023 r. w Lidze Narodów. Skończyło się szybkim 3:0 dla Amerykanów.

Mecz Polska-Stany Zjednoczone we wtorek o godz. 16:00.

Źródło: interia.pl