Kard. Müller: należy powrócić do jasności Słowa Bożego, a nie kłaniać się absolutnie błędnej ideologii LGBT

„Ludzie ci nie są przyprowadzani do Kościoła przez relatywizowanie prawdy i osłabianie łaski, ale przez niezafałszowaną Ewangelię Chrystusa” – zauważa w wywiadzie dla „The Register” kard. Gerhard Ludwig Müller. W ocenie hierarchy, wysiłki mające na celu wyjaśnienie „Fiducia Supplicans”, przyczyniają się do zamieszania wokół dokumentu.

W wywiadzie dla „The Register”, udzielonym w Rzymie 29 stycznia, kardynał Müller odniósł się do skutków deklaracji z 18 grudnia, która zezwalała na „duszpasterskie” i „spontaniczne” błogosławieństwa nieliturgiczne osób tej samej płci i innych „nieregularnych związków”. Dokument ten spotkał się z powszechnym oporem, zwłaszcza w Afryce.

Kardynał powtórzył, że wierzy, iż „nie było potrzeby” deklaracji, i że ludzie w związkach jednopłciowych „nie są przyprowadzani do Kościoła przez relatywizowanie prawdy i obniżanie łaski, ale przez niezafałszowaną Ewangelię Chrystusa”.

„Jak śmiemy, jako słudzy Jezusa Chrystusa, czynić to Boskie nauczanie niejasnym przez zwykłą ludzką sofistykę?”  powiedział.

Kardynał Müller ubolewał, że w konsekwencji Fiducia Supplicans „nikt nie mówi o błogosławieństwie małżeństwa, dzieci, rodziny”, co jest „naszym obowiązkiem” i „nie dzieli Kościoła”.

Papież Franciszek próbował ponownie wyjaśnić znaczenie deklaracji. W wywiadzie opublikowanym przez włoskie czasopismo katolickie Credere powiedział: „Nikt nie jest zgorszony, jeśli udzielę błogosławieństwa biznesmenowi, który może wykorzystywać ludzi, a to jest bardzo poważny grzech. Natomiast są zgorszeni, jeśli udzielę go homoseksualiście. To jest hipokryzja!”. Dodał, że błogosławi wszystkich w konfesjonale: „Nie błogosławię małżeństw homoseksualnych; błogosławię dwoje ludzi, którzy się kochają”.

Odnosząc się do niejasności zawartych w deklaracji, kard. Müller stwierdził:

„Należy powrócić do jasności Słowa Bożego i tego, co zostało powiedziane w Katechizmie, a nie kłaniać się tej absolutnie błędnej ideologii LGBT i woke. To nie jest nowoczesne; to jest powrót do starego pogaństwa. Widać to w starym pogańskim świecie greckim, rzymskim i perskim: Wszyscy, wszędzie zezwalali na akty homoseksualne i stosunki seksualne z nieletnimi, i nie mieli tego wysokiego standardu moralności podanego w Dziesięciu Przykazaniach. Ale z drugiej strony św. Paweł powiedział, że nawet poganie są w stanie, w świetle swojego rozumu i sumienia, zrozumieć to, co jest zapisane w ich sercu (naturalne prawo moralne).

Kardynał Gerhard Ludwig Müller został mianowany przez Benedykta XVI szefem doktrynalnym Watykanu w 2012 roku i pełnił tę funkcję do 2017 roku.

Źródło: ncregister.com

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama