Kolejne podpalenie kościoła w Kanadzie. Proboszcz opublikował nagranie

Proboszcz parafii pw. Najświętszego Sakramentu w Reginie opublikował nagranie z monitoringu, z zeszłego tygodnia. Widać na nim, jak zamaskowany mężczyzna wznieca pożar w kościele w centrum miasta. W Kanadzie nie ustaje seria podpaleń w parafiach katolickich w całym kraju.

Ks. James Hentges, proboszcz parafii pw. Najświętszego Sakramentu udostępnił w mediach społecznościowych materiał filmowy z wydarzenia z 9 lutego, prosząc o pomoc w identyfikacji podejrzanego.

48-sekundowy film przedstawia zamaskowaną osobę wylewającą zawartość kanistra z benzyną w pobliżu wejścia do biura kościoła. Podejrzany, który przeklina po kilku nieudanych próbach rozpalenia płomieni, w końcu podpala substancję, odskakuje od ognia i ucieka pieszo. Kiedy straż pożarna przybyła na miejsce zdarzenia 9 lutego o 3:40 rano,  paliły się tylne drzwi, pożar został szybko ugaszony.

Nagranie z monitoringu, które stało się popularne w mediach społecznościowych, wywołało oburzenie wśród wielu osób. Miejscowa policja prowadzi dochodzenie w sprawie czwartego pożaru kościoła w Albercie w ostatnim czasie. „Ile kościołów trzeba podpalić w tym kraju, zanim podniesiemy alarm?” – skomentował senator Leo Housakos w poście na platformie X z 12 lutego . Niezależny poseł z Ontario, Kevin Vuong, wyraził nadzieję, że „podpalacz zostanie znaleziony i ukarany”. „Kościoły to coś więcej niż tylko instytucje religijne” – stwierdził w poście w mediach społecznościowych z 12 lutego .

Źródło: goniec.net

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama