Papież do spadkobierców św. Franciszka: budujcie mosty pokoju!

„Dawajcie świadectwo przebaczenia i dobra” – to zadanie we współczesnym świecie stawia przed franciszkanami całego świata Papież Franciszek. Zachęca ich zarazem, by budowali mosty pokoju. Ojciec Święty mówi o tym w wywiadzie, którego udzielił włoskiemu miesięcznikowi wydawanemu przez Sacro Convento w Asyżu


Papież podkreśla, że dla niego św. Franciszek jest „świętym pokory, dobra i cierpliwości”, który łączy wszystkich. Zauważa, że zadaniem jakie stoi przed jego duchowymi synami i córkami jest dawanie świadectwa przebaczenia i dobra. „Franciszkanin musi być bardzo otwarty w sakramencie pojednania, przebaczać wszystko. Pan nigdy nie męczy się przebaczaniem. Oczekuję od franciszkanów, że będą apostołami pojednania i przebaczenia” – mówi Ojciec Święty.
Pytany o to, jakie największe wyzwanie staje przed rodziną franciszkańską w naszym podzielonym świecie Franciszek odpowiada, że przede wszystkim muszą budować mosty i wyciągać rękę ku bliźnim. „Od końca drugiej wojny światowej do dziś na świecie wciąż trwają wojny: popatrzmy na Palestynę i Ukrainę. Jest tak wiele okrucieństwa, wielu ludzi jest więzionych z powodów politycznych, dlatego proszę o mosty pokoju” – mówi Papież. I dodaje: „To jest łaska, o którą powinniśmy prosić św. Franciszka a franciszkanie muszą pomóc w budowaniu mostów”.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama