Papież spotka się z prezydentem Argentyny. Wcześniej nie szczędzili sobie ostrych uwag

Javier Milei nazywał Franciszka „imbecylem”, a Ojciec Święty przestrzegał przed „mesjanistycznymi klaunami”. Do spotkania dojdzie podczas kanonizacji „Mamy Antuli”,czyli bł. Marii Antonii.

Do spotkania dojdzie 11 lutego w Rzymie. Ojciec Święty stwierdził, że jest „gotowy na rozpoczęcie dialogu”. „W czasie kampanii wyborczej słowa padają i odchodzą” - dodał, komentując ostrą retorykę, jaką posługiwał się Milei w czasie starań o prezydenturę. Javier Milei jest zwolennikiem całkowicie wolnego rynku i przeciwnikiem ustawodawstwa mającego wpływać na klimat. W czasie kampanii potępiał Franciszka, nazywając go nawet imbecylem. W odpowiedzi na to, papież stwierdził, że Mesjasz jest jeden, a pozostali to mesjanistyczni klauni. Jednak po wyborach doszło do zwyczajowej wymiany uprzejmości. O spotkanie 11 lutego miał się starać Milei. 

Prezydent Argentyny odwiedzi najpierw Izrael i będzie to jego pierwsza zagraniczna podróż po objęciu urzędu. W drodze powrotnej Milei zatrzyma się w Rzymie. „Mama Antula”, w której kanonizacji będzie uczestniczył to pierwsza kobieta z Argentyny, która zostanie ogłoszona świętą. Żyjąca w XIX w. zakonnica założyła w Buenos Aires Dom Ćwiczeń Duchowych.  

Źródło: catholicnewsagency.com 

« 1 »

reklama

reklama

reklama