Papież do Polaków: pokój można budować tylko na prawdzie

Właściwe panowanie nad gniewem i wzajemne przebaczenie, pomogą wam budować cywilizację miłości w waszej obecnej sytuacji - mówił papież Franciszek do polskich pielgrzymów.

Na zakończenie audiencji środowej papież przypomniał o zbyt wielu cywilach, którzy są bezbronnymi ofiarami toczących się wojen. Franciszek apelował do rządzących narodami, by wsłuchali się w pełne cierpienia wołanie ludzi zmęczonych wojną i inicjowali projekty na rzecz pokoju. Pozdrawiając Polaków wskazał, że pokój można budować tylko na prawdzie. 

Ojciec Święty przypomniał o obchodzonym jutro we Włoszech Krajowym Dniu Cywilnych Ofiar Wojny. „W modlitewnej pamięci o tych, którzy zginęli w dwóch wojnach światowych, łączymy się również z wieloma - zbyt wieloma - cywilami, bezbronnymi ofiarami wojen, których krew niestety wciąż plami naszą planetę, zarówno na Bliskim Wschodzie, jak i na Ukrainie. Niech ich krzyk cierpienia dotknie serc rządzących narodami i wzbudzi projekty na rzecz pokoju” – apelował. Dodał, że z wojennych historii, które czytał w tych dniach przebija ogromne okrucieństwo. „Módlmy się o pokój” – zachęcał Franciszek. 

Pozdrawiając Polaków Franciszek wskazał na znaczenie troski o wspólne dobro, panowania nad gniewem i wzajemnego przebaczenia. 

„Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Nowy Rok rozpoczęliśmy od zaproszenia do budowania pokoju na świecie, w ojczyźnie, w rodzinie, w swoim sercu – mówił papież. – Pamiętajcie, że pokój można budować tylko na prawdzie. Niech troska o wspólne dobro, właściwe panowanie nad gniewem i wzajemne przebaczenie, pomogą wam budować cywilizację miłości w waszej obecnej sytuacji. Z serca błogosławię wam i waszym rodzinom”. 

« 1 »

reklama

reklama

reklama