Ksiądz na celowniku rządu Francji. Nazwał homoseksualizm słabością

Każdy ma broń, ale diabeł przekonuje, że walka „jest zbyt trudna” i dlatego nie ma sensu jej podejmować – mówił ks. Matthieu Raffray w nagraniu zamieszczonym w internecie. Jak tłumaczył, stosunki homoseksualne są grzechem, a sam homoseksualizm – słabością. Aurore Bergé, minister ds. równości kobiet i mężczyzn podjęła działania wobec duchownego.

Nagranie zamieszczono w internecie 15 marca. Na słowa księdza zareagowały organizacje gejowskie, a później także minister Bergé, która uznała wypowiedź ks. Raffraya za „niedopuszczalną”.

„Mówienie o homoseksualizmie jako o słabości jest haniebne” – dodała minister i zapowiedziała wniosek do prokuratury w sprawie księdza.
Ks. Raffray prowadzi w internecie apostolat skierowany głównie do młodych odbiorców. Ma ponad 60 tys. obserwujących na Instagramie, ponad 22 tys. na Youtubie i ponad 21 tys. w serwisie społecznościowym X. Jest też autorem takich książek jak „Mity i kłamstwa progresywizmu” (2020) i wydana niedawno „Największa z walk”, gdzie stara się odpowiedzieć na najważniejsze pytania egzystencjalne.

W wywiadzie dla katolickiego pisma „Rodzina Chrześcijańska” ks. Abbé Raffray wyjaśnił, że film dotyczy „pokus w ogóle”. „Chciałem wyraźnie powiedzieć, że nie musimy ulegać wszystkim pokusom i pragnieniom” – tłumaczył. Jak dodał, „czyny homoseksualne są grzechem, ale myślę, że ludzie już nie wiedzą, czym jest grzech”. Zaznaczył, że „potępienie grzechu to nie to samo, co potępienie osoby, która go popełnia”.
„Chodzi nie o mnie, ale wolność bycia chrześcijaninem dzisiaj – mówił, odnosząc się do oskarżeń. – Mam nadzieję, że wszyscy wierni zdadzą sobie sprawę, że stawką jest moralność chrześcijańska i cały Kościół”
Następnie Abbé Raffray wskazał, że otrzymał komentarze od homoseksualistów, w których dziękowali mu za to, co powiedział. „To słowa prawdy. Jeśli niektórzy nie chcą słuchać nauki Kościoła, nikt ich nie zmusza” – mówił.
Ks. Matthieu Raffray należy do Instytutu Dobrego Pasterza utworzonego w 2006 r. w Rzymie w celu „obrony i szerzenia Tradycji katolickiej we wszystkich jej postaciach”. Urodził się w 1979 r. Pochodzi z rodziny składającej się z dziewięciorga dzieci. Przed przyjęciem święceń kapłańskich w 2009 r., studiował matematykę.
Jest doktorem filozofii i wykłada na Papieskim Uniwersytecie Świętego Tomasza z Akwinu (Angelicum) w Rzymie.
Jak podaje „European Conservative”, w 2020 r. w wywiadzie z francuskim YouTuberem Baptiste Marchais bronił „męskiego katolicyzmu” i poczucia patriotyzmu wśród wiernych katolików.

Źródło: aciprensa.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama