Sydney: nożownik ranił biskupa podczas homilii. Doszło do starć z policją [wideo]

Mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował asyryjskiego biskupa, podczas gdy ten komentował Słowo Boże. Co najmniej cztery osoby odniosły rany. To drugi w ostatnim czasie atak nożownika w Sydney. Po tym zdarzeniu przed kościołem zgromadził się tłum. Demonstracja przerodziła się w zamieszki.

Nauka w Kościele Dobrego Pasterza na przedmieściach Sydney była transmitowana w mediach społecznościowych. Do ataku doszło ok. godz. 19.15 czasu lokalnego. Ofiarą nożownika najprawdopodobniej padł bp Mar (ojciec) Mari Emmanuel, który prowadził od godz. 19.00 wydarzenie pod nazwą Assyrian Bible Preaching. Wciąż jednak nie został ogłoszony oficjalny komunikat w tej sprawie.

Świadkowie mówią, że do biskupa nagle zbliżył się człowiek, który wyjął nóż, po czym ugodził duchownego w twarz. Następnie zadał mu kolejne ciosy w klatkę piersiową. W kościele zapanowała panika.

 

Napastnik ranił jeszcze cztery osoby. To mężczyźni w wieku 20, 30, 50 i 60 lat. Policja zaznacza, że wszystkie ofiary otrzymały pomoc medyczną i żadnej z nich nie grozi śmierć na skutek obrażeń. Mężczyzna, który dokonał ataku, przebywa w areszcie.

Według nieoficjalnych informacji możownik miał być islamskim terrorystą, ale policja nie podaje żadnych informacji na ten temat.

To drugi atak nożownika w Sydney w przeciągu zaledwie trzech dni. W sobotę w centrum handlowym zginęło 6 osób, sprawca został zaś zastrzelony przez policję przy próbie pojmania.

Po zamachu na biskupa na ulicach Sydney demonstrowało i modliło się kilka tys. osób wyrażających solidarność z poszkodowanym. Demonstracja przerodziła się w starcia z policją, podczas których funkcjonariusze użyli gazu.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama