Wybielacz w kielichu liturgicznym. Mafia zastrasza księdza

Ks. Felice Palamara dostał policyjną ochronę po kolejnym akcie agresji ze strony przestępców. Ksiądz z niewielkiej miejscowości na południu Włoch jest znany z jednoznacznego potępiania mafii.

Ks. Palamara jest proboszczem w wiosce Cessaniti w Kalabrii, regionie będącym ojczyzną ‘ndranghety. Podczas jednej z Mszy św. duchowny zorientował się, że do ampułki zamiast wody nalano wybielacza. Wypicie tej substancji mogło zagrozić życiu księdza, tym bardziej, że cierpi on na astmę. Podmiana zawartości ampułki jest profanacją, a jednocześnie próbą zastraszenia niewygodnego dla przestępców duchownego. Ks. Palamara już kilkakrotnie był zastraszany. Miesiąc temu uszkodzono mu samochód. Po ostatnim ataku duchowny dostał policyjną ochronę. Jak mówi, jest spokojny. Wsparcie dla niego wyraził biskup diecezji Mileto-Nicotera-Tropea, Attilio Nostro. Karabinierzy sprawdzają nagrania z monitoringu, próbując ustalić, kto wchodził do kościoła w czasie, kiedy dolano wybielacza do ampułek.

Groźby dostawał także inny proboszcz z okolicy, Francesco Pontoriero. Ksiądz z miejscowości Cessaniti otrzymywał listy z pogróżkami. Do jednego anonimowy nadawca dołączył ostrze. Później duchownemu podrzucono na samochód martwego kota.

W Cessaniti w sierpniu 2023 r. doszło do dymisji burmistrza po tym, jak policja wykryła wpływy mafii w ratuszu.

Źródła: avvenire.it, calabriamagnifica.it, cruxnow.com

« 1 »

reklama

reklama

reklama