Kraków: 11-13 listopada Jubileusz Mężczyzn

Pod hasłem „Mężczyzna bogaty w miłosierdzie” w dniach 11-13 listopada w Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie odbędzie się Jubileusz Mężczyzn.

Wydarzenie organizowane jest w ramach Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Swoimi przemyśleniami o miłosierdziu podzielą się Ulf Ekman, Charles Whitehead i bp Grzegorz Ryś.

"Przygotowaliśmy to spotkanie, bo chcemy, aby wielkie rzeczy, które dzieją się podczas Roku Miłosierdzia stały się udziałem jak najszerszej grupy mężczyzn. Aby ten Jubileusz nie przeszedł obok nas, ale byśmy skorzystali z jego łask" - powiedział Andrzej Lewek, lider Mężczyzn św. Józefa z Krakowa, którzy współorganizują wydarzenie.

Jubileusz Mężczyzn składa się z dwóch części. Dla członków poszczególnych grup zorganizowanych w Kościele krakowskim potrwa 3 dni i wymaga wcześniejszej rejestracji. Z kolei na 12 listopada przewidziano 6-godzinne spotkanie otwarte, na które może przyjść każdy.

W ramach sobotniego spotkania przewidziano prezentację sztuki pt. "Za pięć godzin zobaczę Jezusa", konferencje zaproszonych gości, koronkę do Bożego miłosierdzia, nabożeństwo pokutne oraz wieczorną Mszę św.

W czasie wydarzenia wygłoszone zostaną prelekcje zatytułowane m.in. "Doświadczając Miłosierdzia Ojca" czy "Przeciw Zawężonej Wizji Miłosierdzia". Zwieńczeniem krakowskiego Jubileuszu Mężczyzn będzie diecezjalne zamknięcie Roku Jubileuszowego w Katedrze Wawelskiej oraz koncert "Bóg liczy na Ciebie!" w Tauron Arenie.

"To będzie niesamowite spotkanie z Bogiem, który jest miłosierdziem. Nic nie zastąpi mężczyźnie spotkania z innymi mężczyznami i wspólnego dzielenia się wiarą" - zachęca do udziału w jubileuszu Lewek.

Do udziału w spotkaniu mężczyzn zaprosił także kard. Stanisław Dziwisz. "Zapraszam na spotkanie z Jezusem Miłosiernym, który dla nas wszystkich jest wzorem Oblubieńca. Od Niego można się uczyć, jak być mężem, a także tego, jak być prawdziwym Synem" - napisał między innymi metropolita krakowski.

Głównym organizatorem Jubileuszu Mężczyzn w Krakowie jest archidiecezja krakowska - sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji. Wydarzenie współorganizują Mężczyźni św. Józefa, wspólnota Galilea, Przymierze Wojowników, Rycerze Kolumba, szafarze oraz męskie grupy działających w obszarze od Rzeszowa aż po Wrocław. Szczegółowe informacje o jubileuszu dostępne są pod adresem krakow.jubileuszmezczyzn.pl.

luk, Kraków

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama