"Wstań z kanapy... głoś Jezusa!" - rekolekcje w Częstochowie

Kiedy organizatorzy rekolekcji wymyślali temat przewodni, nie sądzili, że taki będzie program duszpasterski dla młodzieży - #ZEJDZZKANAPY

Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne (ORAE I), zatytułowane "Wstań z kanapy... głoś Jezusa!". Jak się okazuje, wpisują się idealnie w program duszpasterski dla młodzieży #ZEJDZZKANAPY. Po prostu: Duch Święty działa!

Jednak rekolekcje są skierowane nie tylko do młodzieży, ale także do całych rodzin i kapłanów. Odbędą się w Częstochowie, w Domu Ruchu Światło-Życie, w terminie 8.04 do 2.05.2017.

Celem rekolekcji jest przebudzenie ewangelizacyjne, przede wszystkim członków Ruchu Światło-Życie, ale nie tylko. Diakonia prowadziła w 2013 roku w swojej archidiecezji akcję "Budzik", która postawiła na "ewangelizacyjne nogi" bardzo wiele osób. Teraz "budzą" jednak dalej, bo Papież Franciszek wciąż zachęca wszystkich do radosnego wychodzenia do ludzi, niesienia Bożego miłosierdzia potrzebującym. Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej  wychodzi regularnie na ulice Katowic, aby mówić ludziom o Jezusie.

Rekolekcje to okazja do spojrzenia na ewangelizację przez pryzmat modlitwy, uczynków i świadectwa. Organizatorzy zapraszają młodych, rodziny, kapłanów, by razem wstali z kanapy i założyli wyczynowe buty!

Więcej szczegółów będzie się pojawiało na Facebooku oraz na stronie Diakonii

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama