Koncert kolęd pod patronatem biskupa Jana Kopca oraz senatora Krystiana Probierza

Dwa koncerty młodych Polaków, pochodzących zza wschodniej granicy odbędą się w Gliwicach 22 i 23 stycznia.

22 stycznia (niedziela) w Centrum Edukacyjnym im. św. Jana Pawła II W Gliwicach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu młodzieży, kształcącej się w Liceum Polonijnym Kolegium św. Stanisława Kostki w Warszawie. Początek koncertu godz. 16.00.

23 stycznia (poniedziałek) w parafii MB Kochawińskiej w Gliwicach ul. Kopernika odbędzie się kolejne spotkanie kolędowe weźmie w nim udział prof. Krystian Probierz senator RP. Spotkanie odbędzie się w Auli MB Kochawińskiej o godz. 17.00.

Podczas koncertów będzie można nabyć płyty z utworami w wykonaniu młodzieży oraz wesprzeć jej kształcenie.

Liceum Ogólnokształcące Niepubliczne Kolegium Św. Stanisława Kostki w Warszawie jest szkołą o międzynarodowym charakterze. Od 11 lat kształci się w niej i zamieszkuje w przyszkolnym internacie  młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu, z wielu byłych republik radzieckich, głównie z niezamożnych rodzin, a nauka w polskim liceum i polska matura jest dla nich życiową szansą i spełnieniem marzeń ich ojców i dziadków. Obecnie swoje marzenia o edukacji w języku polskim i zdaniu polskiej matury realizuje grupa blisko 100 uczniów m.in. z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Kazachstan, Uzbekistan, Mołdawia, Rosja, Armenia czy Gruzja. Absolwenci Liceum  trafiają na wymarzone kierunki wybranych uczelni wyższych.

By wspierać działalność szkoły i kształcenie tych młodych, utalentowanych Polaków nauczyciele i dyrekcja szkoły powołali Fundację „Dla Polonii”, której celem jest wspieranie rozwoju Liceum, gromadzenie środków na wyżywienie i utrzymanie w internacie uczniów  w ramach Akcji „Witajcie w Domu”.

Mecenat szkolny

« 1 »

reklama

reklama

reklama