Rekolekcje: Walka duchowa, cz. 2 – czyli jak się bronić przed złem

Rekolekcje są adresowane do osób oczekujących pomocy w duchowych zmaganiach.

Walka duchowa to rekolekcje dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej jak chronić się przed złem. Wpatrując się w Chrystusa będziemy uczyć się od Niego codziennego podejmowania trudów i odkrywania drogi do pokonania ataków złego ducha.

Rekolekcje - przeznaczone tylko dla osób dorosłych - odbędą się w terminie: 10-12 lutego 2017, w Domu Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbego, 80-822 Gdańsk, ul. św. Trójcy 4.

Jest to już druga część spotkań z egzorcystą, o. Mateuszem Stachowskim, który dzieląc się swym doświadczeniem ukazuje mechanizmy działania demona i sposoby walki przeciwko niemu.

Dziś nikogo nie trzeba przekonywać, że zło panoszy się coraz bardziej, widać jego działanie niemal na każdym kroku, tym bardziej, że media we właściwy dla siebie sposób szukając sensacji, ukazują przede wszystkim wydarzenia niepokojące, tragiczne. Gdzie jest miejsce chrześcijanina w tym świecie, który, wedle słów św. Jana Apostoła (1 J 5,19) leży w mocy Złego? W jaki sposób możemy bronić się przed jego działaniem, atakami, próbami, by oddzielić nas od Boga? Ponieważ zły duch stosuje konkretne środki, by nas kusić, oszukiwać i prowadzić do grzechu, musimy zatem podjąć konkretne kroki, by przed nim się bronić. Zakłada to duchową walkę, o której traktują franciszkańskie rekolekcje.

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek kolacją o godz.18.00, a kończą w Niedzielę obiadem o godz. 14.00.

Koszty rekolekcji - opcje:

160 zł wyżywienie, koszty organizacyjne, bez noclegu
190 zł nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój wieloosobowy (5-4)
220 zł nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój trzyosobowy
260 zł nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój dwuosobowy
300 zł nocleg, pełne wyżywienie, koszty organizacyjne, pokój jednoosobowy

Potwierdzeniem w udziału w sesji rekolekcyjnej jest dokonanie pełnej opłaty według wybranej przez siebie opcji w zgłoszeniu, na podane konto do 5 lutego 2017 roku.

Rekolekcje poprowadzą:

o. Mateusz Stachowski OFM Conv., franciszkanin, rekolekcjonista, duszpasterz w klasztorze franciszkańskim w Gdyni, spowiednik i kierownik duchowy, pełni posługę egzorcysta w Wilnie na Litwie, rzecznik prasowy i odpowiedzialny za media w gdańskiej Prowincji Franciszkanów, twórca internetowej telewizji FranciszkanieTV, poeta, muzyk, kompozytor, animator wydarzeń kulturalnych, fotograf, grafik.

Pomoc w rekolekcjach:

o. dr Robert Zbierański OFM Conv., franciszkanin, pedagog, duszpasterz franciszkańskiej wspólnoty akademickiej w Gdańsku, prowincjalny moderator Ruchu Światło-Życie, zastępca dyrektora Domu Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego.

o. Piotr Pliszka OFM CONV., dyrektor Domu Pojednania i Spotkań, przełożony braci ze Wspólnoty Domu Św. Maksymiliana, rekolekcjonista, kierownik duchowy, moderator kręgu Domowego Kościoła; z zamiłowania kucharz; odpowiedzialny za projekt Wyspa Świętego Franciszka, którego elementem jest Dom św. Maksymiliana.

Zapisy na rekolekcje przyjmowane są telefonicznie: +48 609 113 117 lub mailowo: biuro@dmk.pl

Więcej informacji dostępnych jest: tutaj.

« 1 »

reklama

reklama

reklama